REKLAMA

Potańczymy na starówce. Na rolkach

REKLAMA

Od 1 sierpnia na starówce pojeździmy, a nawet potańczymy na rolkach. W trakcie „Roller Dance” wspólnie z instruktorem pobawić się będą mogli nie tylko zaawansowani rolkarze, ale i wszyscy chętni, którzy chcą dopiero poznać smak tego sportu, wybitnie kształtującego naszą figurę i poprawiającego samopoczucie.

Pomysłodawcą imprezy jest instruktor rolkowo-taneczny, Tomasz Araucz z Czysta Forma Studio, który przedstawił projekt w Agencji Rewitalizacji Starówki. Dzięki temu w drugiej części wakacji płocczanie mają okazję uczestnictwa w bezpłatnej imprezie, która może zaszczepić w nich miłość do jazdy na rolkach.

O pracy Tomasza Araucza pisaliśmy już kilkakrotnie w kontekście imprez, które organizował i w których brał udział. – Odkąd pamiętam, podążam drogą aktywności fizycznej – przyznaje instruktor. – Moimi dwiema największymi pasjami są jazda na rolkach i taniec hip-hop, które są ze mną już od ponad 15 lat – dodaje i wyjaśnia, że projekt Roller Dance ma na celu „zaserwowanie rolkarskiej społeczności w Polsce kompleksowej organizacji mobilnych dyskotek na rolkach i wrotkach wraz z profesjonalnymi warsztatami tanecznymi, rozbudowanymi o pełną animację podczas trwania całej imprezy”.

Roller Dance to autorski projekt Tomasza, łączący rolkarstwo i taniec, który docelowo chciałby wprowadzić w całej Polsce. Rolkowe dyskoteki – inaczej niż w istniejących akcjach – mają obejmować również profesjonalne warsztaty nauki tańca, w trakcie których uczestnicy nauczą się kroków i ruchów z różnych stylów tanecznych, takich jak disco, funk czy hip-hop, a wyuczoną choreografię przedstawią na finale imprezy.

Są też inne pomysły – m.in. taniec z balonem czy hula hop, wybór Miss i Mistera balu czy przeplatanie imprezy pokazami, konkursami i zabawami tanecznymi. – Planuję wprowadzić do programu również standardowe pokazy taneczne, które uatrakcyjnią widowisko w przerwach – zdradza Tomasz Araucz. Instruktor ma pomysł także dla osób niepełnosprawnych, jeżdżących na wózkach inwalidzkich, z którymi chce wspólnie bawić się przy muzyce i tworzyć układy choreograficzne. – Moją wizją jest zbudowanie zespołu profesjonalnych rolkowych tancerzy i tworzenie z nimi pokazów, które będzie można prezentować podczas rolkowych dyskotek jak również jako oddzielne show – przyznaje.Skąd pomysł na taką imprezę w Płocku? – Obserwując rozwój rolkarstwa w Polsce oraz sukcesy moich kolegów, którzy organizują masowe wydarzenia, takie jak „I Love Rolki” Tomasza Szymczyka, „Nightskating” Marcina Myszkowskiego, „Szkoła Rolkowa Wodzu” Konrada Tomaki, zawody jazdy agresywnej czy maratony rolkowe, uważam, że przyszłość rolek w naszym – coraz bardziej świadomym i podejmującym coraz więcej aktywności fizycznej – społeczeństwie rysuje się w kolorowych barwach – twierdzi instruktor jazdy na rolkach. – Łącząc taniec, który już osiągnął niesamowitą popularność, z rolkami, uzyskujemy bardzo ciekawe i absorbujące dla uczestników, interesujące widowisko – wyjaśnia Tomasz Araucz.

Czego więc mogą spodziewać się uczestnicy „Roller Dance”? Amatorzy nauczą się jazdy na rolkach od podstaw – poprzez naukę kroków, ruchów i tworzenie choreografii tanecznych. Później, podczas Roller Party, będą mogli pochwalić się umiejętnościami przy muzyce disco, funk i hip-hop w strojach z lat 70. i 80. Nie zabraknie też konkursów i atrakcji tanecznych. – Nieważne jak jeździsz na rolkach, nauczymy cię, jak na nich tańczyć! – zachęca instruktor. – Mały czy duży, w rolkach lub bez, każdy znajdzie coś dla siebie – dodaje.

Cały cykl imprezy, która odbędzie się na Starym Rynku, jest podzielony na cztery etapy:
– 1 sierpnia, godz. 18-20 – pierwsza impreza Roller Dance – ma za zadanie zapoznać uczestników z tajnikami jazdy na rolkach i tańca
– 21 sierpnia, godz. 17-19 – warsztaty tańca na rolkach i wstępna choreografia
– 28 sierpnia, godz. 17-19 – warsztaty tańca na rolkach i wstępna choreografia
– 5 września, godz. 17-19 – główna impreza Roller Dance, w stylu dyskoteki, z przebraniami i konkursami tanecznymi, po której planowana jest kolejna edycja Nightskating.

fot.: zrzut z YouTube

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU