REKLAMA

Posłuchaj płyty z piosenką o Płocku

REKLAMA

„Kiedy tak dzisiaj chodzę po Grodzkiej, to trochę tęsknię za tamtym Płockiem” – śpiewa płocki bard, Paweł Wójcik, na swojej płycie. Co zainspirowało muzyka do takiego tekstu? Możecie tego posłuchać w trakcie promocyjnego koncertu artysty.

PowiązaneTematy

Paweł Wójcik to płocczanin, autor tekstów i pieśniarz. Od roku sporo koncertuje, swoimi tekstami i muzyką zjednując sobie nie tylko publiczność, ale i jurorów konkursów. Zdobył m.in. Grand Prix na festiwalu z Ostrołęce oraz nagrodę im. Wojciecha Bellona na 48. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Intensywne życie nie przeszkodziło mu w spełnieniu swojego marzenia – kilka miesięcy temu, wspólnie z Tomkiem Sarniakiem (instrumenty klawiszowe), zdecydował się nagrać płytę pt. „Piosenki ze szkłem”, której wydawcą jest Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki.

Na rogu ulic Tumskiej i Grodzkiej
Darek esbekom w twarz rzuca ulotki
Znajda go wkrótce potem martwego
Jakoś do dzisiaj nikt nie wie dlaczego

Tekst i muzykę do wszystkich utworów na płycie „Piosenki ze szkłem” napisał Paweł Wójcik. W wykonaniu pomógł mu Tomasz Sarniak, który zagrał na fortepianie (Paweł Wójcik wykonywał utwory na gitarze). Płytę zrealizowano w Studiu MDK Płock pod czujnym okiem Jarosława Czajkowskiego.Młodzieńcze próby naprawy świata
W teatrze „Mistrz i Małgorzata”
Wyprawy z namiotem do Grabiny
I coraz częściej w głowie dziewczyny
Kiedy tak dzisiaj chodzę po Grodzkiej
To trochę tęsknię za tamtym Płockiem

Koncert promocyjny odbędzie się 17 maja br. o godz. 19 w sali POKiS. Wstęp: 10 zł. W tym samym dniu odbędzie się również premiera płyty Pawła Wójcika.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU