REKLAMA

Porzucone auto na ścieżce rowerowej. „Trzeba je omijać jezdnią”

REKLAMA

Niedawno pisaliśmy o wrakach, zajmujących miejsca parkingowe w Płocku. Tym razem nasz czytelnik napotkał na samochód, który pozostawiono na ścieżce rowerowej tydzień temu. Na szczęście mamy dobrą wiadomość.

W poniedziałek, 5 października napisał do nas czytelnik z prośbą o interwencję.

– Od około tygodnia auto blokuje ścieżkę rowerową na ulicy Mostowej. Po kilku dniach, kiedy kierowca nie zabierał auta, przesłałem 2 października prośbę o uprzątnięcie go na policję i do straży miejskiej. Niestety, do dziś nie ma żadnej reakcji, auto wciąż przeszkadza. Trzeba omijać je jezdnią lub chodnikiem, przejeżdżając przez trawnik, który już staje się rozdeptany w okolicy auta – tłumaczy nasz czytelnik.

Zapytaliśmy Straży Miejskiej w Płocku o tę sytuację.

– Pojazd, którego dotyczy pytanie, został usunięty wczoraj – wyjaśniła nam we wtorek, 6 października Jolanta Głowacka, rzecznik płockiej straży miejskiej. – Z informacji, które posiadam wynika, iż pozostawiony on został w tym miejscu prawdopodobnie z powodu awarii – dodaje.

Jak wyjaśnia, straż miejska każde przesłane e-mailem zgłoszenie traktuje jako interwencję, którą niezwłocznie podejmuje.– Nie odpowiadamy na każdy przesłany do nas e-mail i nie informujemy jak przeprowadziliśmy interwencję, bo jest to niemożliwe logistycznie – tłumaczy Jolanta Głowacka.

Przypomina również, że każda osoba zgłaszająca, która chce, żeby interwencja została podjęta przez strażników niezwłocznie, powinna korzystać z numeru alarmowego 986.

Zdjęcie przesłane przez czytelnika

Wraki zajmują miejsca parkingowe w Płocku. Kiedy można je odholować?

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 5

 1. bezdomny says:

  Bezdomny jechał do ojca, do Torunia i paliwa mu zbrakło :-)

 2. Gosc says:

  Co do Straży Miejskiej w Płocku to nie jest prawdą że każde zgłoszenie wysłane mejlem podejmują. Kiedyś wysłałem zgłoszenie ze zdjęciem auta notorycznie parkującego na przejściu dka pieszych na którym były widoczne numery auta gdzie nie problem było ustalenie właściciela pojazdu i jego ukaranie. I co zrobila Straz Mjejska????? Nic odpisali mi żebym osobiście zglosil wykroczenie to wtedy podejmą interwencję. Powinni rozwiązać w Płocku ten niepotrzebny twór. Wkońcu pieniądze idą z naszych podatków.

 3. gość says:

  ten samochód non stop tam parkuje – musi być księdza dobrodzieja, bo inny już by z mandatem i blokadą stał

 4. Kierownik says:

  Kto bogatemu zabroni… w końcu miejsce dla niepełnosprawnych było zajęte!!!

 5. cayenne says:

  Chętnie sprzątnę to auto w cenie mandatu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU