REKLAMA

Porysował samochód, ale… nie wie dlaczego

REKLAMA

Pewien bezdomny mężczyzna postanowił „upiększyć” samochód płocczanina, rysując po nim… gwoździem. Wartość szkody wyceniono na około 1200 złotych.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 28 marca, około godz. 13 na ul. Obrońców Płocka. – Właściciel clio, będąc na terenie posesji przy ul. Obrońców Płocka, usłyszał w pewnym momencie odgłos rysowania po lakierze – opowiada Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Gdy wybiegł na ulicę zauważył, że jakiś mężczyzna rysuje lakier na jego pojeździe – dodał.

Sprawca uszkodzeń, na widok biegnącego właściciela samochodu, zaczął uciekać, udało się go jednak zatrzymać. Pokrzywdzony mężczyzna powiadomił policję. Zatrzymany 46-letni mężczyzna, nie posiadający stałego miejsca zameldowania, był w stanie po spożyciu alkoholu, nie można jednak powiedzieć, że był pijany – badanie wykazało jedynie 0,3 promila alkoholu. Trudno więc wnioskować, że nie wiedział co robi.Mężczyźnie został już przedstawiony zarzut uszkodzenia pojazdu, został zatrzymany w policyjnym areszcie. Jak mówi Krzysztof Piasek, mężczyzna przyznał się, że porysował lakier gwoździem, którego znalazł na chodniku. Renault wybrał jako cel uszkodzeń przypadkowo, nie potrafi również wyjaśnić, z jakiego powodu tak postąpił.

Za uszkodzenie mienia grozi mu kara od 3 miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU