REKLAMA

Portugalczyk nowym graczem zespołu Nafciarzy. Skład już pełen

REKLAMA

Od dawna mówiło się o zmianach, zachodzących w drużynie płockich piłkarzy ręcznych. SPR Wisła Płock poszukiwała zawodnika na lewą stronę drugiej linii. Teraz wszystko jest już jasne! Portugalczyk Gilberto Duarte dołączył do składu Nafciarzy. Oprócz niego drużyna wzbogaciła się o Rodrigo Corralesa, dzięki czemu ma już komplet zawodników.

Wicemistrzowie Polski długo poszukiwali odpowiedniego gracza. Miał być on nieprzeciętny i przede wszystkim mocno rzucać z dystansu. Nie było łatwo, ale w końcu podjęto decyzję.

Gilberto Duarte to Portugalczyk, urodzony w Pertimao. Ostatnie siedem sezonów z powodzeniem kończył z tytułem Mistrza Portugalii. Dwukrotnie wybrano go na najlepszego szczypiornistę w ojczyźnie. Łącznie w swojej karierze zdobył około 100 bramek (56 w sezonie 2013/2014 oraz 43 w rozgrywkach 2015/2016). W turnieju Mistrzostw Europy strzelił 27 goli i pozwolił Portugalii zdobyć tytuł Wicemistrza Europy. Jest doskonałym obrońcą i skutecznym graczem. W Wiśle oraz polskiej ekstraklasie Duarte będzie drugim graczem z Portugalii.

Fot. SPR Wisła Płock
Fot. SPR Wisła Płock

Póki co, nasz nowy gracz ma pomóc pokonać Orlen Wiśle Płock odwiecznego rywala z Kielc. Od tego meczu rozpocznie się kariera Portugalczyka w płockim zespole. Warto dodać, że podpisał on dwuletni kontrakt z drużyną, dający oczywiście możliwość jego przedłużenia.

W trakcie konferencji prasowej, która odbyła się 25 lipca przed pierwszym otwartym treningiem Nafciarzy, prezes SPR Wisły Płock, Artur Zieliński, nie krył zadowolenia. – Dzisiaj ogłosiliśmy dwa ostatnie kontrakty Rodrigo Corralesa oraz Gilberto Duarte i myślę, że mamy skompletowany zespół, gotowy na wyzwania, jakie przed nami stoją – rozpoczął konferencję.– Mamy szeroki skład i tego wymaga od nas nadchodzący sezon. Na każdej pozycji jest rywalizacja, która może przynieść drużynie wiele dobrego. Naszym zadaniem na najbliższe dni jest zintegrować ze sobą chłopaków, zgrać drużynę, a potem będziemy myśleć o realizacji naszych celów. Przygotowania rozpoczynamy w nieco okrojonym składzie, gdyż czterech graczy przebywa jeszcze ze swoimi reprezentacjami na zgrupowaniach, natomiast Gilberto Duarte i Dmitry Zhinitkov mają małe problemy logistyczne, ale w tym tygodniu na pewno do nas dołączą – mówił natomiast trener Piotr Przybecki.

Podczas konferencji prasowej zaprezentowali się także trzej nowi gracze: Maciej Gębala, Tomasz Gębala oraz Sime Ivić, którzy dopiero w poniedziałek rano poznali osobiście nowych kolegów z zespołu. – Wszystko wygląda bardzo pozytywnie. Chłopacy przyjęli mnie bardzo ciepło, był czas na rozmowę, wspomnienia z wakacji – mówił Chorwat Sime Ivić.

źródło: SPR Wisła Płock

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU