Porażka Polaków na Mistrzostwach Europy. Sześciu Nafciarzy na boisku

Od porażki rozpoczęli zmagania w Mistrzostwach Europy reprezentanci Polski. Biało-czerwoni przegrali z Serbią 19:20. Na boisku zaprezentowało się sześciu Nafciarzy.

Przeczytajrównież

Podopieczni Michaela Bieglera źle rozpoczęli poniedziałkowe spotkanie. Mecz z wicemistrzami Europy zaczął się od dwóch goli rywali. W akcjach biało-czerwonych brakowało precyzji, a w grę Polaków wkradły się błędy, co wykorzystał umiejętnie grający w obronie rywal. Polacy zmuszeni byli gonić wynik przez co zabrakło odpowiedniego rytmu. Nie pomogły zmiany w ustawieniach ani roszady w składzie. W 28. minucie przeciwnicy prowadzili 12:7, a na przerwę schodzili z przewagą czterech goli (13:9).

Druga część meczu to przede wszystkim udane akcje Lijewskiego i Jurkiewicza. To między innymi dzięki nim w 35. minucie na tablicy świetlnej pojawił się długo wyczekiwany remis (13:13). O końcowym wyniku zadecydowała końcówka, w której Polacy mieli do odrobienia dwa trafienia. Półtorej minuty przed ostatnią syreną na 20:19 do serbskiej bramki trafił Orzechowski, dając kibicom nadzieje na końcowy sukces. Niestety nieudana akcja polaków przesądziła o porażce. Serbia zwyciężyła 20:19.

Na boisku zaprezentowało się sześciu piłkarzy Orlen Wisły Płock. Byli to: Mariusz Jurkiewicz, będący prawdziwym motorem napędowym biało-czerwonych, Adam Wiśniewski, który nie zakończyli żadnej akcji na skrzydle, oraz Kamil Syprzak. Popularny Sypa do serbskiej bramki trafił tylko raz.

W ekipie rywali zagrali natomiast występujący w Orlen Wiśle Ivan Nikčević i Petar Nenadić. Szczypiorniści nie popisali się jednak dużą skutecznością.

Polska – Serbia 19:20 (9:13)
Polska: Sławomir Szmal – Bartłomiej Jaszka, Krzysztof Lijewski 3, Karol Bielecki, Adam Wiśniewski, Bartosz Jurecki 2, Michał Jurecki, Piotr Grabarczyk, Mariusz Jurkiewicz 5, Kamil Syprzak 1, Jakub Łucak, Przemysław Krajewski 3, Robert Orzechowski 1, Michał Szyba 1, Piotr Chrapkowski 3.
Serbia: Darko Stanic, Strahinja Milic – Marko Vujin 3, Ivan Nikcevic 1, Nikola Manojlovic 1, Alem Toskic 2, Momir Ilic 2, Rajko Prodanovic 1, Rastko Stojkovic 3, Nemanja Ilic 3, Momir Rnic 1, Nemanja Zelenovic 3, Drasko Nenadic, Petar Nenadic.