Poprawią bezpieczeństwo dzieci

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dzięki zaangażowaniu posiadaczy kart VITAY, a zarazem klientów stacji paliw ORLEN ponad milion złotych zostanie przeznaczone na poprawę bezpieczeństwa dzieci w pobliżu szkół w całej Polsce.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki programowi „Bezpieczna Droga do Szkoły”, w ramach którego, jednostki samorządu terytorialnego mogą starać się o fundusze. Ponad milion pięćdziesiąt tysięcy złotych przekazane przez PKN ORLEN Fundacji ORLEN-DAR SERCA na realizacje projektu związanego z poprawą bezpieczeństwa dzieci, pochodzi z jubileuszowej loterii „Nagród po sam korek”, jaką ORLEN przeprowadził w ubiegłym roku wśród użytkowników programu VITAY. Dzięki zaangażowaniu konsumentów odwiedzających stacje ORLEN i biorących udział w tej loterii firma może przekazać ekwiwalent zysku na szczytny cel wybrany przez klientów.

Realizacja strategii społecznej odpowiedzialności w biznesie PKN ORLEN i zaangażowanie uczestników programu VITAY w cele niekomercyjne, umożliwią Fundacji „ORLEN- DAR SERCA” realizację nowego programu związanego z bezpieczeństwem uczniów.

– „Bezpieczna Droga do Szkoły” to program, który startuje wraz z początkiem lipca. O fundusze na poprawę oznakowania przejść drogowych w miejscach przy szkołach mogą się starać jednostki samorządu terytorialnego, będące jednocześnie zarządcami dróg – informują organizatorzy.

 

Zgłoszenia będą przyjmowane za pomocą specjalnego formularza zgłoszeniowego umieszczonego na stronie internetowej Fundacji www.orlendarserca.pl. Aplikacje należy składać od 1 lipca do 31 sierpnia bieżącego roku. W wersji papierowej przyjmowane będą do 8 września. Oceny wniosków dokona powołana przez zarząd Fundacji komisja. Ocenie podlegać będzie przede wszystkim lokalizacja zgłoszonych przejść, uzasadnienie wyboru konkretnych dróg oraz efekty jakie zostaną osiągnięte i będą miały wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców gminy czy powiatu w danym miejscu po wprowadzeniu oznakowania.
Program zostanie rozstrzygnięty do końca listopada 2017 r., a obdarowani będą mieli 12 miesięcy na wykonanie prac. Co ważne, w ramach programu, Fundacja nie będzie finansować remontów dróg oraz refundacji już poniesionych kosztów. Jeśli więc Twoje dziecko chodzi do szkoły lub przedszkola, zachęć swoją gminę do startu w programie „Bezpieczna Droga do Szkoły”. Razem poprawimy bezpieczeństwo uczniów.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji