REKLAMA

Popłyń razem z WOPR-em!

REKLAMA

Członkowie płockiego WOPR-u, pod przewodnictwem Tomasza Magdziarza, w ramach obchodów Roku Rzeki Wisły 2017 chcą przepłynąć Wisłą od Czerwińska do Włocławka, łącznie 96 km. Wielkie wiosłowanie z WOPR ma odbyć się pod hasłem: „Płyńmy razem w jednym kierunku”.

Płocki WOPR postanowił zorganizować wspólne wiosłowanie w ramach obchodów Roku Rzeki Wisły. Formalnie początek trasy zaczyna się w Czerwińsku i kończy we Włocławku. Dlaczego formalnie? Otóż moment, w którym dany uczestnik będzie chciał dołączyć do wodnej wyprawy, jest dowolny.

Akcję zaplanowano na 10 czerwca. WOPR oferuje 30 kajaków oraz 4 łodzie wiosłowe. Do udziału zaproszeni są wszyscy – z własnym sprzętem (kajaki, motorówki, żaglówki, skutery wodne…) oraz tacy, którzy chcieliby zwyczajnie wziąć udział w akcji, jednak nie posiadają własnego sprzętu (wtedy należy skontaktować się z płockim WOPR-em). Oczywiście nad wszystkimi uczestnikami będą czuwać ratownicy oraz lekarze. WOPR stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo.

„Płyńmy razem w jednym kierunku” to hasło, które ma stanowić myśl przewodnią. Ważne jest, żeby każdy ustalił sobie intencję z jaką popłynie, a wziąć udział może dosłownie każdy, bez względu na wyznanie, poglądy polityczne czy pełnione stanowisko.

– Chcemy wszystkich zjednoczyć. Akcja ma być ponad podziałami. Naprawdę fajnie będzie, jak samorządowcy popłyną ze swoimi wyborcami, księża z wiernymi. To nie będzie żadna sztafeta ani akcja na czas. W tej imprezie chodzi tylko o zjednoczenie się i dobrą zabawę, a chętnych jest bardzo dużo – tłumaczy organizator imprezy, Tomasz Magdziarz.Trasa z Czerwińska do Włocławka mierzy 96 km, jednak organizatorzy zachęcają do ustalania indywidualnych tras i czasu dołączenia w dogodnym dla siebie momencie. Do udziału w imprezie zachęca się także osoby starsze. W ich wypadku zaleca się uprzednie pójście do lekarza i sprawdzenie, czy ich stan zdrowia pozwala na udział we wspólnym wiosłowaniu.

 – Podczas zapisów będziemy rozdawać i wysyłać oświadczenia, które trzeba będzie wypełnić pod kątem stanu zdrowia uczestnika. Trzeba przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie. Osobom starszym zalecam pójść do lekarza, powiedzieć o chęci udziału w imprezie i zapytać, czy nie ma żadnych przeciwwskazań – dodaje Tomasz Magdziarz.

Zapisy będą przyjmowane do początku czerwca w biurze płockiego WOPR-u oraz pod adresem e-mail: biuro@woprplock.pl. Wydarzenie również można znaleźć na facebooku.

Dodatkowo do akcji mają się także przyłączyć „woprowcy” z oddziału kujawsko-pomorskiego, którzy pokonają trasę z Płocka do Włocławka, z Włocławka do Ciechocinka, następnie z Ciechocinka do Torunia/Bydgoszczy i zakończą trasę nad morzem w Gdańsku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU