REKLAMA

Ponownie zakażenie koronawirusem u pracownika płockiego szpitala

REKLAMA

W Szpitalu Św. Trójcy w Płocku ponownie potwierdzono zakażenie koronawirusem u jednego z pracowników. Zakażona osoba czuje się dobrze, przebywa w izolacji domowej.

Jak wyjaśnił nam Paweł Sobieski, Dyrektor ds. Lecznictwa Szpitala Św. Trójcy należącego do Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej, 8 września br. u jednego z pracowników szpitala potwierdzono zakażenie COVID-19.

– Osoba ta została skierowana na izolację domową. Trzy osoby, które miały bliski kontakt (zgodnie z definicją bliskiego kontaktu przedstawioną przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną) z tym pracownikiem przebywają na kwarantannie – informuje dr Paweł Sobieski.

Obecnie szpital pracuje normalnie, choć nadal utrzymany jest zakaz odwiedzin oraz porodów rodzinnych.

– Osoby skierowane na 10-dniową kwarantannę pracowały w komórce pomocniczej i nie miały bliskiego kontaktu z personelem medycznym. Pomieszczenie, w którym osoby te pracowały, zostało natychmiast zdezynfekowane – wyjaśnia Dyrektor ds. Lecznictwa płockiego szpitala.Przypomnijmy, że poprzednio zakażenie u jednego z pracowników Szpitala Św. Trójcy w Płocku potwierdzono 18 lipca br. Wówczas podjęto decyzję o wstrzymaniu przyjęć nowych pacjentów oraz planowanych zabiegów operacyjnych.

To już pewne – zakażony jest pracownik Szpitala św. Trójcy w Płocku

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU