Poniedziałek na płockich drogach

REKLAMA

W poniedziałek, 10 czerwca będą występować na terenie miasta utrudnienia w ruchu, związane z planowymi remontami. Pracować będzie również fotoradar straży miejskiej.

Brygady remontowe spotkamy na:
– PRZEMYSŁOWA – naprawy ubytków w jezdni
– JACHOWICZA – naprawy ubytków w jezdni
– PIŁSUDSKIEGO – naprawy ubytków w jezdni
– CIECHOMICKA – naprawy ubytków w jezdni
– LIŚCIASTA – utwardzenie drogi płytami drogowymi
– DOBRZYKOWSKA – naprawa rozmytych poboczy
– WYSZOGRODZKA – naprawa rozmytych poboczy
– CIECHOMSKIEGO- naprawa rozmytych poboczy
– NIZINNA – naprawa krawężników.

PowiązaneTematy

Przebudowa skrzyżowań w Al. Jachowicza
Jak podaje Miejski Zarząd Dróg, skrzyżowanie jest przejezdne, jednak w trakcie prac będzie dochodziło do rotacyjnych wygrodzeń na jezdni. MZD apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, stosowanie się do znaków drogowych i wyznaczonych objazdów. W rejonie skrzyżowania obowiązuje zwężenie jezdni i ograniczenie prędkości.

Przebudowa skrzyżowań na Podolszycach
Rejon skrzyżowania Wyszogrodzka – Jana Pawła II – Armii Krajowej (przy galerii Mazovia) oraz al. Jana Pawła II (przy Auchan)

Trwają roboty, związane z przebudową skrzyżowania al. Jana Pawła II – Armii Krajowej – Wyszogrodzka (przy Galerii Mazovia) oraz budową ronda na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Czwartaków (Auchan) i drugiej jezdni al. Jana Pawła II. W tym rejonie ze względu na duży zakres prac, związanych z przebudową oraz kolizjami roboty będą prowadzone przez cały czas realizacji inwestycji, czyli do 30 września. W trakcie prac nie jest planowane całkowite zamknięcie al. Jana Pawła II, jednak będą występowały utrudnienia w ruchu pojazdów i pieszych. Będą prowadzone roboty ziemne, budowlane i drogowe, związane z usuwaniem kolizji, przebudową sieci podziemnych telekomunikacyjnych elektrycznych, oświetlenia ulicznego, sygnalizacji świetlnej, gazowych itp.

Od 10 czerwca do około 15 lipca będą trwały prace drogowe w al. Jana Pawła II. Prace drogowe zaplanowano w kierunku od skrzyżowania al. Jana Pawła II z ul. Czwartaków przy Galerii Wisła w kierunku skrzyżowania z ul. Czwartaków przy Auchan. Roboty będą prowadzone odcinkami, sukcesywnie wzdłuż całej ulicy. W pierwszej kolejności zostanie sfrezowana nawierzchnia jezdni na całej długości ulicy oraz zostaną przebudowane zatoki autobusowe. W tym czasie w rejonie al. Jana Pawła II będzie obowiązywała czasowa organizacja ruchu. Ulica będzie przejezdna jednak będą obowiązywać ograniczenia prędkości oraz zwężenia jezdni. Apelujemy do kierowców o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze w trakcie remontu nawierzchni. Skrzyżowanie ul. Wyszogrodzka – al. Armii Krajowej – al. Jana Pawła II (przy Galerii Wisła)- droga krajowa DK62 – jest przejezdnne. Zakończyły się prace związane z wymianą nawierzchni jezdni na tarczy skrzyżowania.

Utrudnienia w ruchu

Skrzyżowanie Bielska – Targowa: roboty drogowe są prowadzone po północno-zachodniej stronie ul. Bielskiej (DK60). MZD apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązującej organizacji ruchu.

Na Trasie Popiełuszki – odcinek od ronda Wojska Polskiego do Mostu Solidarności – (DK60 i DK62) została wprowadzona czasowa organizacja ruchu, w związku z budową Centrum Graniczna i węzła komunikacyjnego Graniczna. Występuje zwężenie jezdni i ograniczenia prędkości. Wskazane jest zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do nowego oznakowania.

Ponadto utrudnienia występują na:
– skrzyżowanie WYSZOGRODZKA / ARMII KRAJOWEJ / JANA PAWŁA II – przebudowa skrzyżowania
– skrzyżowanie JANA PAWŁA II / CZWARTAKÓW – przebudowa skrzyżowania
– skrzyżowanie ARMII KRAJOWEJ / SIKORSKIEGO / BATALIONU PARASOL – przebudowa skrzyżowania
– skrzyżowanie JACHOWICZA / 11 LISTOPADA – przebudowa skrzyżowania
– ul. GRABÓWKA – budowa ścieżki rowerowej
– ul. CHOPINA – budowa chodnika i ścieżki rowerowej
– ul. OTOLIŃSKA – budowa chodnika i ścieżki rowerowej
– ul. KOLEGIALNA – wygrodzenie chodnika, zakaz ruchu pieszych.

10 czerwca fotoradar Straży Miejskiej będzie pracował na:
– Al. Kobylińskiego
– ul. Kochanowskiego
– ul. Słoneczna
– ul. Sierpecka.