REKLAMA

Ponad 7,4 mln dla subregionu płockiego

REKLAMA

Ponad 7,4 mln zł trafi dzięki decyzji Radnych Województwa Mazowieckiego do subregionu płockiego. Środki te zostaną przeznaczone na inwestycje w instytucjach kultury oraz w szpitalu wojewódzkim w Płocku.

fot. UMP

Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku otrzyma ponad 2,1 mln zł na dostosowanie budynków do wymagań ochrony przeciwpożarowej oraz poprawę bezpieczeństwa pożarowego. Do Muzeum Wsi Mazowieckiej trafi z kolei ponad 470 tys. na budowę ogrodzenia od strony ulicy Narutowicza.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z kolejnego wsparcia dla naszych płockich instytucji. Na uwagę zasługuje dofinansowanie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, które umożliwi szpitalowi zachowanie wszelkich procedur przeciwpożarowych. Niezwykle istotne jest również wsparcie projektów realizowanych przez Muzeum Mazowieckie i skansen w Sierpcu – podkreślał marszałek Adam Struzik.

 Muzeum Mazowieckie otrzyma środki na wkład własny do realizowanego w ramach RPO WM 2014-2020 projektu Odtworzenie i rewaloryzacja budynku zabytkowego od ul. Kolegialnej 6 oraz przebudowa przynależnych oficyn na potrzeby Muzeum Mazowieckiego w Płocku – etap I. Wartość inwestycji szacowana jest na ponad 8,3 mln zł. Placówka otrzyma na ten cel z budżetu województwa mazowieckiego ponad 4,7 mln zł (2.339.993 zł w 2017 r. i 2.451.324 zł w 2018 r.).

Projekt będzie realizowany w ramach działania 5.3 – Dziedzictwo kulturowe, Oś priorytetowa V.

– To nasz największy projekt w ramach obecnej perspektywy finansowej. W pierwszym etapie zakłada on odtworzenie i rewaloryzację kamienicy przy ul. Kolegialnej. W nowych wnętrzach prezentowana będzie w całej okazałości kolekcja sztuki art déco – wnętrza mieszkalne, rzemiosło artystyczne, kolekcja strojów i akcesoriów mody –  zaznaczał dyrektor Muzeum Mazowieckiego w Płocku Leonard Sobieraj.

Muzeum Mazowieckie w Płocku w ciągu ostatnich 10 lat aktywnie poszerzało swój profil właśnie o art déco. Na kolekcję sztuki z lat 20-30. XX w. składa się blisko tysiąc muzealiów, reprezentujących różne dziedziny rzemiosła, technologie oraz surowce, zaprojektowanych przez twórców pochodzących z różnych krajów i wyprodukowanych przez rozmaite warsztaty i firmy. Założeniem nowej ekspozycji, jest kontynuacja sposobu prezentacji kolekcji secesyjnej.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU