REKLAMA

Pomalujmy dworzec… na pożegnanie. Konkurs dla płockich grafficiarzy

REKLAMA

15 marca odbędzie się wielkie pożegnanie dworca PKP. Organizatorzy zapewnili jeszcze jedną atrakcję – malowanie starego budynku, na którym ma powstać ogromne graffiti. Ogłaszamy konkurs na projekt, który zostanie utrwalony w trakcie imprezy.

To informacja z ostatniej chwili – w trakcie happeningu na pożegnanie dworca PKP odbędzie się także malowanie budynku, w którym mogą wziąć udział wszyscy chętni. Motywem przewodnim graffiti ma być pociąg, który odjeżdża z mieszkańcami Płocka. Dorzucić swój grosik do malunku może każdy, kto będzie miał na to ochotę i nie będzie bał się nieco ubrudzić. Spółka Rynex, zarządzająca budynkiem dworca, wyraziła dzisiaj zgodę na udostępnienie ściany pod to wyjątkowe artystyczne dzieło.

Ogłaszamy konkurs na projekt obrazu wśród płockich grafficiarzy! 

Wszyscy chętni do zaprojektowania rysunku pociągu z mieszkańcami Płocka i naszkicowania go potem na budynku dworca PKP, mogą składać projekt do 11 marca br. do godz. 16 w siedzibie naszej redakcji (Orlen Arena, wejście K7, pokój 55 lub 54). Spośród złożonych prac wybierzemy najlepszy projekt, którego autor wykona szkic pociągu na murku pod szybami budynku dworca. W nagrodę będzie mógł również wykonać graffiti własnego projektu na ścianie zewnętrznej bocznej, otrzyma także upominek od organizatorów.
Uwaga! Organizatorzy zapewniają farby.

Do udziału w wielkim malowaniu dworca zapraszamy oczywiście wszystkich – zarówno zapalonych grafficiarzy, jak i amatorów, którzy pierwszy raz chcą spróbować zmierzyć się z ulicznym malowidłem. Proces malowania będzie przez nas utrwalany w trakcie imprezy, która – przypomnijmy – odbędzie się 15 marca od godziny 11 do 16.Jedną z atrakcji wydarzenia będzie również konkurs fotograficzny, organizowany przy naszym współudziale przez Radę Mieszkańców Osiedla Dworcowa oraz sekcję fotograficzną Towarzystwa Przyjaciół Płocka. Szczegóły w artykule poniżej, a zadeklarować udział w wydarzeniu możecie TUTAJ.

Przypomnijmy, że spółka Rynex ogłosiła już przetarg na wykonawcę modernizacji dworca PKP. Termin składania ofert upływa tuż po happeningu, 18 marca. Nowy gmach przy ul. Dworcowej może być gotowy do końca listopada. Plany zakładają, że jeszcze w tym roku powstanie w tym miejscu nowoczesny dworzec kolejowy i autobusowy, a także hotel, punkty gastronomiczne oraz parkingi. Zobaczcie, jak mają wyglądać pokoje hotelowe, według projektu pracowni Archidea z Łodzi.

fot. http://commons.wikimedia.org, autor: Volkov Witalija

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU