REKLAMA

Polska Akademia Nauk partnerem Płocka

REKLAMA

Jak podaje Urząd Miasta Płocka, Polska Akademia Nauk została oficjalnym partnerem miasta. Prezydent Andrzej Nowakowski i przedstawiciele Instytutu Badań Naukowych PAN podpisali porozumienie o wzajemnej współpracy.

Zgodnie z zapisami porozumienia, nasze miasto może liczyć m.in. na wsparcie w pozyskiwaniu, wdrażaniu i rozwoju nowatorskich rozwiązań. Instytut będzie też współorganizował szkolenia, seminaria i konferencje naukowo-biznesowe na terenie Płocka.

– Stworzenie płaszczyzny współdziałania nauki i biznesu jest szansą na rozwój miasta – powiedział Andrzej Nowakowski. – Mam nadzieję, że uda nam się też pozyskać na ten cel środki unijne, bo działania badawczo-rozwojowe i transfer wiedzy do sfery przedsiębiorczości jest jednym z priorytetów w perspektywie unijnej na lata 2014-2020 – dodał.Ważnym elementem współpracy będzie pomoc uczniom i absolwentom płockich uczelni w aktywizacji zawodowej. Miasto z kolei będzie wspomagać działalność instytutu poprzez umożliwienie prowadzenia badań na terenie Płocka i jego okolic.

Urząd zapewnia, że podpisanie porozumienia to tylko formalność. Pracownicy Instytutu od dawna uczestniczą w pracach zespołu roboczego ds. Smart City – działającego w ramach Płockiej Rady ds. Innowacyjności i Działalności Badawczo-Rozwojowej.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU