REKLAMA

Polscy sportowcy: Nośmy maseczki! [FILM]

REKLAMA

Sportowcy wspierani przez PKN ORLEN apelują: „Nośmy maseczki, zachowajmy dystans!”. To jeden z elementów działań Koncernu, który aktywnie angażuje się w walkę z pandemią wirusa Sars Cov-2.

W akcję ORLENU zaangażowało się blisko 50 sportowców wspieranych przez Koncern, w tym miedzy innymi: mistrz świata na żużlu Bartosz Zmarzlik, kierowca F1 oraz DTM Robert Kubica, lekkoatletki Anita Włodarczyk, Justyna Święty-Ersetic czy też cały zespół siatkarzy VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. Promują oni zasady zgodne z obecnym reżimem sanitarnym przy wykorzystaniu własnych kanałów w mediach społecznościowych.

Jak wyjaśnia Adam Burak, Członek Zarządu PKN ORLEN ds. Komunikacji i Marketingu, sportowcy wspierani przez Koncern to kilkudziesięciu mistrzów, zdobywających tytuły na najważniejszych światowych arenach.

– To również grupa osób z charakterem ukształtowanym przez lata wyzwań, treningów oraz licznych wyrzeczeń w drodze na sam szczyt. Dzisiaj te cechy nie tylko pomagają im w walce z pandemią, ale pozwalają promować w całym polskim społeczeństwie zdrowe i odpowiedzialne zachowania – mówi Adam Burak.

Swój apel do Polaków przekazał m.in. Robert Kubica, zawodnik ORLEN Team.

– Moje starty w F1 i DTM mogą się odbywać tylko dzięki przestrzeganiu bardzo restrykcyjnych zasad sanitarnych. Maska oraz dystans społeczny chronią nas i naszych bliskich przed zachorowaniem, obecnie trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez nich – tłumaczy Robert Kubica.

W podobnym tonie wypowiadają się inni sportowcy wspierani przez ORLEN.

– Chciałbym was zaprosić do noszenia maseczek – mówi Mikołaj Marczyk, kierowca rajdowy. – Dbajmy o siebie, o nasze zdrowie, ale także o innych – dodaje.

Swój apel wystosował też Bartłomiej Marszałek z ORLEN Team, który występuje w motorowodnej Formule 1.

– Marzy mi się, aby tym bolidem, który jest za mną, jak najszybciej powrócić na tory wodne. Zależy to od tego jak szybko wygramy z wirusem, dlatego proszę was: noście maseczki, trzymajmy dystans społeczny, dbajmy o higienę, uważajmy na siebie. Życzę wszystkim dużo zdrowia – mówi Bartłomiej Marszałek.– Zachęcam wszystkich do noszenia maseczek, mycia rąk oraz zachowania dystansu – dodaje Piotr Małachowski, reprezentant Polski w lekkoatletyce.

Podniebny przekaz przesłała także ORLEN Grupa Akrobacyjna ŻELAZNY.

– Pamiętajmy o noszeniu maseczek w przestrzeni publicznej. Stosujmy się do zasady dezynfekcja, dystans, maseczki. Chrońmy siebie i swoich najbliższych – przekazali mistrzowie pokazów lotniczych, nagrywając swój apel w trakcie lotu.

Najnowsze odkrycia biologiczne, dotyczące wnikania wirusa SARS-CoV-2 do tkanek ludzkich sugerują, że głównym mechanizmem przenoszenia wirusa nie są drobne aerozole, ale duże kropelki, a zatem noszenie masek chirurgicznych przez wszystkich gwarantuje wyższy poziom ochrony. W raporcie „COVID-19: dlaczego wszyscy powinniśmy nosić maski – uzasadnienie naukowe” lek. Dariusz Tuleja i biolog dr Damian Ryszawy tłumaczą, że biorąc pod uwagę balistykę kropelek kaszlu i najnowsze wyniki badań, dotyczących biologii przenoszenia wirusa SARS-CoV-2 (który powoduje chorobę COVID-19), można wnioskować, że każda bariera fizyczna, nawet zapewniana przez maski zmiennokształtne, może znacznie zmniejszyć wydajność rozprzestrzeniania się wirusa.

PKN ORLEN już podczas pierwszej fali pandemii przeznaczył ponad 100 mln zł na pomoc w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Wsparcie rzeczowe i finansowe przekazywane było w szczególności służbom medycznym oraz mundurowym, zaangażowanym w ratowanie życia i zdrowia zakażonych osób. Pieniądze zostały przeznaczone na zakup m.in. środków ochrony indywidualnej, w tym masek, rękawiczek, kombinezonów oraz gogli, a także sprzętu medycznego.

Pomoc otrzymał również personel i podopieczni Domów Pomocy Społecznej. PKN ORLEN przekazał 21 najbardziej potrzebującym placówkom z całej Polski maski ochronne, rękawice, kombinezony, gogle oraz płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni.

Dodatkowo Fundacja ORLEN wspierała szpitale w całej Polsce, zajmujące się diagnozowaniem oraz leczeniem zakażonych osób. Za otrzymane darowizny placówki m.in. poszerzyły bazę laboratoryjną, zakupiły karetki, sprzęt medyczny, a także kombinezony ochronne, gogle, przyłbice, maski ochronne i rękawiczki chirurgiczne oraz środki dezynfekcyjne.

Na początku pandemii ORLEN Oil, spółka z Grupy ORLEN, błyskawicznie, bo w ciągu 10 dni, przestawiła linie produkujące płyn do spryskiwaczy i w trybie ciągłym rozpoczęła wytwarzanie płynu do dezynfekcji rąk. Przekazywano go na potrzeby służby zdrowia i służb mundurowych, a także do sprzedaży detalicznej.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 1

  1. Maseczka nie chroni says:

    Ile premii dostaliście?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU