REKLAMA

Polscy olimpijczycy sponsorowani przez ORLEN – przedłużono umowę

ORLEN Sport i Zdrowie

REKLAMA

Dobra informacja dla polskiego sportu – PKN ORLEN podjął decyzję o pozostaniu sponsorem strategicznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej na kolejne cztery lata. Oznacza to, że Koncern będzie sponsorował polskich olimpijczyków co najmniej do kolejnych letnich igrzysk olimpijskich, które odbędą się w Paryżu w 2024 roku.

PKN ORLEN jest strategicznym sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego od 2017 roku, dzięki czemu polscy olimpijczycy mają zapewnione stabilne wsparcie finansowe. Jak przekazał Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN, w ciągu ostatnich trzech lat zaangażowanie Koncernu we wsparcie polskich sportowców zwiększyło się o 100 procent.

– W 2020 roku, pomimo pandemii, nie zrezygnowaliśmy również ze wsparcia związków sportowych, klubów i naszych zawodników. Dzięki temu mogli nadal trenować, aby w każdej chwili móc wrócić na sportowe areny. Mam satysfakcję, że przez następne cztery lata PKN ORLEN pozostanie sponsorem strategicznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskie – mówił Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Jak podkreślał, taka postawa Spółki w trakcie pandemii ma bezpośredni wpływ na to, w jaki sposób jest postrzegany cały Koncern. Jak udowodniły badania przeprowadzone we wrześniu ubiegłego roku przez pracownię Wavemaker, PKN ORLEN jest marką, która zdecydowanie najmocniej kojarzy się z zaangażowaniem w pomoc w walce z pandemią.

– Życzę Wam wszystkim powrotu do rywalizacji w największych sportowych wydarzeniach. Trzymam kciuki za wszystkich polskich olimpijczyków na Igrzyskach w Tokio – dodał Daniel Obajtek, zwracając się do olimpijczyków.

100 lat Polskiego Komitetu OlimpijskiegoPrzypomnijmy, że ze względu na pandemię koronawirusa, Igrzyska XXXII Olimpiady Tokio 2020 zostały przełożone o rok. Stało się tak pierwszy raz w historii olimpizmu. Pierwotnie impreza miała się odbyć w dniach 24 lipca – 9 sierpnia 2020 roku, teraz rozpoczęcie zaplanowano na 23 lipca br. Igrzyska mają potrwać do 8 sierpnia.

– Dziękuję PKN Orlen oraz Panu Prezesowi Danielowi Obajtkowi za konsekwentne wspieranie PKOl i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu Sponsora Strategicznego możemy realizować nasze główne zadanie – zapewnić Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej udział w Igrzyskach Olimpijskich, najważniejszej sportowej imprezie świata – powiedział Andrzej Kraśnicki, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Jak dodał, PKN ORLEN ma ogromny wkład w każdy olimpijski medal, budowanie narodowej dumy i wspólnoty oraz szerzenie olimpijskich wartości.

– Jestem przekonany, że nasza wieloaspektowa współpraca przyniesie korzyści obu stronom i razem budujemy siłę polskiego sportu – podsumował Andrzej Kraśnicki.

Wsparcie PKN ORLEN to dla polskich olimpijczyków nie tylko stabilne i długofalowe wsparcie finansowe, ale i edukacja olimpijska, opieka nad zawodnikami, promocja postaw fair-play czy propagowanie zdrowego i sportowego trybu życia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU