REKLAMA

Policyjny pościg za kierowcą. Uciekał z kilkuletnią córeczką – z sądowym zakazem kierowania

REKLAMA

Dużą nieodpowiedzialnością wykazał się kierowca, który – jadąc ze swoją kilkuletnią córeczką – uciekał przed policjantami z grupy SPEED. Jak się okazało, mężczyzna posiadał zakaz kierowania pojazdami.

Do pościgu doszło w minioną niedzielę, 27 listopada po południu na DK 10, w Górze. Policjanci z płockiej grupy SPEED przeprowadzili pomiar prędkości fiata. Pojazd przekroczył dozwoloną prędkość o 12 km/h w terenie zabudowanym. Gdy policjanci wydali polecenie zatrzymania pojazdu, kierowca początkowo zwolnił zjeżdżając do prawej strony jezdni, po czym ominął funkcjonariusza i, gwałtownie przyspieszając, zaczął uciekać.

PowiązaneTematy

– Policjanci od razu podjęli pościg za pojazdem. Kierowca jechał z dużą prędkością, wyprzedzał ciąg pojazdów z prawej i lewej strony oraz popełniał inne wykroczenia drogowe, stwarzając tym zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze z grupy SPEED przez cały czas mieli uciekiniera w zasięgu wzroku, aż w końcu zajechali fiatowi drogę w Płonnej – informuje asp. Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Jak okazało się po zatrzymaniu auta, 34-letni kierowca jechał razem z kilkuletnią córeczką.– Mężczyzna przyznał się funkcjonariuszom, że powodem uniknięcia kontroli drogowej był wydany wobec niego zakaz kierowania pojazdami oraz konsekwencje z tym związane. Zatrzymany kierowca był trzeźwy i jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz niestosowanie się do zakazu kierowania pojazdami, do których popełnienia przyznał się. Za wykroczenia drogowe ukarany został ponadto mandatami – wyjaśnia asp. Krystyna Kowalska.

Teraz kierowcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy na okres od roku do nawet 15 lat.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU