REKLAMA

Policjantki zauważyły leżącą na ziemi kobietę. Uratowały jej życie

REKLAMA

Leżącą na chodniku kobietę zauważyły dzielnicowe z płockiej komendy, które jechały w rejon służbowy. Dzięki ich błyskawicznej reakcji, starsza kobieta trafiła do szpitala.

Do tego zdarzenia doszło w miniony czwartek, 5 stycznia br. Dzielnicowe z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, jadąc w swój rejon służbowy, zauważyły w okolicy ul. Wyszogrodzkiej, tuż za przystankiem autobusowym, leżącą na chodniku kobietę.

PowiązaneTematy

– Reakcja policjantek była natychmiastowa. Ruszyły na pomoc kobiecie, informując o zaistniałej sytuacji dyżurnego jednostki. Na miejsce od razu wezwana została załoga karetki pogotowia. 76-latka oddychała, ale nie reagowała na zadawane przez funkcjonariuszki pytania. Policjantki ułożyły kobietę w bezpiecznej pozycji, a następnie, sprawdzając jej stan i próbując nawiązać z nią kontakt, oczekiwały na przyjazd służby medycznej – informuje asp. Krystyna Kowalska.Okazało się, że seniorka doznała udaru, dlatego lekarz załogi karetki pogotowia, po przeprowadzonym badaniu, podjął decyzję o jak najszybszym przetransportowaniu płocczanki do szpitala.

– Dzięki czujności i szybkiej reakcji policjantek oraz sprawnej akcji ratowniczej, seniorce szybko udzielona została pomoc, obecnie przebywa w szpitalu – podsumowuje asp. Krystyna Kowalska.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 5

 1. Kochająca góry says:

  Coraz wiecej ludzi zestresowanych z masą problemow. Wtedy Organizm ostro reaguje. Pospiech i najlepiej udac że sie nic nie stało. Jedyna rada, by nas nie opuszczal ANIOL STROZ Nie kazdy ma to szczescie. Gratuluje postawy mlodych kobiet. Czesto uprzedzam sąsiadow o chorobach czy samotnosci starszych by byli wyczuleni i szybko reagowali chocby dzwonic pod 112

 2. Monika says:

  Serio trzeba robić artykuły o tak oczywistych rzeczach?

  • Januszz says:

   Też tak myślę. Każdy ma obowiązek pomóc w takiej sytuacji. Chyba w Płocku nie ma o czym pisać.

  • romaludwicka@gmail.com says:

   A co miały zrobić te policjantki innego. To ich zwykła praca. Mogły jeszcze staruszkę przejechać. Przestańcie wypisywać bzdury, bo wstyd. Wielu mądrych policjantów wstydzi się tych głupot.

   • romaludwicka@gmail.com says:

    Miało nie być widać adresu e-mail. Łamiecie przepisy. Nad tym komentarzem jest wpis, że mój e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU