REKLAMA

Policjant po służbie zatrzymał dwóch pijanych kierowców

REKLAMA

W środę policjant po służbie ujął nietrzeźwego kierowcę, który prowadził pojazd pomimo braku powietrza w oponie. Drugi nietrzeźwy podjechał pod sklep, przy którym funkcjonariusz zatrzymał pierwszego mężczyznę.

26 maja wieczorem na terenie gminy Radzanowo policjant z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego płockiej komendy, w czasie wolnym od służby, zwrócił uwagę na jadącą przed nim toyotę. Kierowca prowadził pojazd pomimo całkowitego braku powietrza w oponie.

Kiedy kierujący toyotą zjechał na parking, policjant postanowił zapytać kierowcę, czy nie potrzebuje pomocy. Jadąc za nim, nabrał również podejrzeń co do jego stanu trzeźwości. Niestety te podejrzenia się potwierdziły.

– Od siedzącego za kierownicą toyoty mężczyzny, wyczuwalna była silna woń alkoholu. Policjant w trakcie rozmowy z nim, przedstawił się oraz okazał legitymację służbową, wzywając jednocześnie na miejsce patrol Policji – relacjonuje mł. asp. Marta Lewandowska oficer prasowa KMP w Płocku.

W trakcie oczekiwania na patrol, policjant zauważył, jak na parking przed miejscowym sklepem podjechał volkswagen, a wysiadający zza jego kierownicy mężczyzna idzie chwiejnym krokiem.– Policjant nabrał podejrzeń, że i ten kierujący jest pijany, o czym niezwłocznie poinformował przybyłych na miejsce funkcjonariuszy – wyjaśnia oficer prasowa KMP w Płocku.

Mundurowi sprawdzili trzeźwość 27-letniego kierowcy volkswagena. W trakcie czynności okazało się, że zarówno zatrzymany przez policjanta kierujący toyotą, jak i volkswagenem są nietrzeźwi. Badanie alkomatem wykazało u każdego z nich, ponad półtora promila alkoholu w organizmie.

Mundurowi zatrzymali mieszkańcom powiatu płockiego prawo jazdy. Przed mężczyznami dalsze konsekwencje prawne. Grozi im kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

  1. AnonimowyGłodomor says:

    Chwała Płockiej Policji xD ahahah

  2. Kazek says:

    A jak czterech to bd Hulkiem tym najsilnieszym haha,:)

  3. STN says:

    Jeszcze trzech zatrzyma i będzie Avengersem :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU