REKLAMA
REKLAMA

Policjanci z Płocka przygotowują młodych ludzi do ferii

REKLAMA

Płoccy policjanci włączyli się w akcję „Bezpieczne Ferie 2019”. Na terenie gminy Staroźreby odbyły się spotkania funkcjonariuszy w szkołach.

Niebawem na Mazowszu rozpoczną się ferie zimowe. Młodzi ludzie będą korzystać z czasu wolnego w różny sposób. Część z nich wyjedzie na zimowiska, inni zostaną w domu. Ważne jest jednak, aby w tym czasie zadbać o ich bezpieczeństwo.

– Warto wyjaśnić dzieciom, jakie zagrożenia występują podczas zimowego wypoczynku oraz przypomnieć podstawowe zasady bezpieczeństwa – podkreśla rzecznik płockiej policji Krzysztof Piasek.

Dzielnicowi, jak co roku, włączając się w akcję „Bezpieczne Ferie”, organizują spotkania z dziećmi i młodzieżą w szkołach. Takie spotkania zorganizował m.in. dzielnicowy z Posterunku Policji w Staroźrebach. W szkołach podstawowych w Staroźrebach i w Smardzewie mówił o bezpieczeństwie w czasie ferii.PowiązaneTematy

Funkcjonariusz przestrzegał m.in. przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne, przypominał też, że sporty zimowe należy uprawiać tylko w miejscach do tego przeznaczonych. Omówił również zasady bezpieczeństwa, o których powinno się pamiętać podczas wypoczynku w górach.

W czasie spotkań nie zabrakło wiedzy podstawowej, czyli zasad bezpieczeństwa pieszych. Dzielnicowy zwrócił też uwagę na zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu. Edukowanie młodych ludzi o zachowaniu bezpieczeństwa w sieci jest szczególnie istotne, gdyż dla dzieci pozostających w domu jest to jedna z częściej wybieranych form spędzania wolnego czasu.

Policjanci przypominają, że zdrowy rozsądek, umiar i ostrożność pozwolą nam i naszym dzieciom spędzić ferie w sposób radosny i przede wszystkim bezpieczny.