Policjanci skontrolują dzisiaj stan techniczny samochodów

REKLAMA

W ostatniej dobie Komenda Miejska Policji w Płocku odnotowała kilkanaście kolizji. Policjantom zgłoszono kradzież przęseł balkonowych i zatrzymali oni jednego pijanego kierowcę. Dzisiaj odbędzie się akcja „Smog”.

9 kwietnia płockim policjantom zgłoszono w sumie 12 kolizji, z czego 4 miały miejsce na obszarze powiatu. Funkcjonariusze zatrzymali we wtorek w Płocku na ul. Kazimierza Wielkiego pijanego kierowcę. Tego dnia do Komendy Miejskiej Policji w Płocku zgłoszono kradzież przęseł balkonowych, do której miało dojść w ostatnią niedzielę przy ul. Otolińskiej. Straty oszacowano na 1000 zł.

Gdzie radar?

PowiązaneTematy

10 kwietnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą pełnić służby w radiowozie nieoznakowanym z videorejestratorem:

  • w godz. 10-14 na trasie Płock – Łąck – Płock
  • w godz. 14-18 Płock – Bielsk – Płock
  • w godz. 18-22 Płock – Karolewo – Płock

W środę płoccy policjanci będą prowadzić akcję „Smog„.

– „Smog”, to działania kontrolno–prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego w 2019 roku, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin. Policjanci będą eliminować z ruchu pojazdy niesprawne technicznie – wyjaśnia sierż. szt. Marta Lewandowska rzecznik KMP w Płocku.

Stróże prawa będą sprawdzać, czy kontrolowane przez nich pojazdy, nie emitują spalin przekraczających normy toksyczności. Będą również reagowali na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te mają pozwolić na wyeliminowanie z ruchu drogowego niesprawnych samochodów.