REKLAMA

Policjanci ostrzegają przed inwestycjami przez internet. Mężczyzna stracił 155 tysięcy złotych

REKLAMA

Mieszkaniec powiatu płockiego stracił blisko 155 tysięcy złotych, inwestując na „wirtualnej giełdzie”. Mężczyznę zgubiła chęć dużego oraz szybkiego zysku.

Na Komisariat Policji w Gąbinie 21 grudnia zgłosił się 48-letni pokrzywdzony, który wcześniej złożył zawiadomienie do prokuratury o oszustwie podczas wirtualnych inwestycji finansowych.

PowiązaneTematy

– Jak ustalili policjanci, z mieszkańcem powiatu płockiego telefonicznie skontaktował się mężczyzna, podający się za doradcę finansowego, jednej ze znanych firm brokerskich. W trakcie rozmowy zachęcał do inwestowania, oferując pomoc oraz gwarantując wysokie i szybkie zyski – informuje asp. Krystyna Kowalska z KMP w Płocku.

Pokrzywdzony miał tylko wpłacać określone kwoty na wskazane konta, które następnie, w wyniku inwestycji miały zostać pomnożone.

– Oferta była bardzo atrakcyjna i 48-latek zgodził się na pierwsze inwestycje. Kliknął przesłany link do strony, zalogował się, podając swoje dane i zaczął zarabiać. Pierwsze wirtualne zyski zachęciły mężczyznę do wpłacania kolejnych, coraz to większych sum pieniędzy. Fałszywy doradca namówił go do zainstalowania aplikacji służącej do zdalnej obsługi pulpitu. Miała ona służyć skuteczniejszej pomocy w inwestowaniu pieniędzy. Zyski były duże i zachęcały do współpracy z doradcą. Kiedy jednak 48-latek postanowił wypłacić pieniądze na swój prawdziwy rachunek bankowy, wtedy zaczęły się problemy. Finalnie zyski nigdy nie trafiły na jego konto, a kontakt z „doradcą” się urwał – relacjonuje asp. Krystyna Kowalska.Policjanci ostrzegają

Pracownicy banków oraz pracownicy innych instytucji finansowych nigdy nie poproszą o zalogowanie się na konto w celu przeprowadzenia na nim zmian zdalnie.

Policjanci podkreślają, że jeśli „konsultant” proponuje zainstalowanie programu do zdalnego pulpitu, to może być oszust. Pracownicy banków oraz innych instytucji finansowych nie powinni wymagać instalowania na komputerze użytkownika żadnego oprogramowania od firm trzecich.

– Zachowaj czujność i rozwagę! Informacje na temat wszelkich prób dokonania oszustw zgłaszaj do Policji. W kontaktach telefonicznych oraz internetowych, stosuj zasadę ograniczonego zaufania! Ostrzegaj przed tego typu sytuacjami swoich bliskich oraz znajomych – apelują policjanci.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Życie to nie jest bajka says:

    Mało Mu było to nie ma nic. Figa z makiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU