REKLAMA

Policja zdradza szczegóły zatrzymania złodziei. Był pościg, strzały i odzyskane dwa auta

REKLAMA

Jak informowaliśmy, w niedzielę policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy zatrzymali czterech mężczyzn związanych z kradzieżami pojazdów. Jak się okazuje, zatrzymani to młodzi mieszkańcy Mazowsza.

Akcja policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy miała miejsce 16 maja rano na terenie powiatu płockiego, w miejscowości Kobylniki, oraz w Płońsku. Jej wynikiem było odzyskanie dwóch nissanów skradzionych w sobotnią noc z terenu województwa świętokrzyskiego.

– Skradziony pojazd w niedzielny poranek prowadził 22-latek, a jego wspólnicy podróżowali tuż za nim osobowym mercedesem – relacjonuje mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa płockiej policji. – Na widok policyjnych radiowozów, kierujący mercedesem zaczął uciekać. Pomimo sygnałów wydawanych do zatrzymania, mężczyzna siedzący za kierownicą tego pojazdu nie reagował, nadal przyspieszał i oddalał się – wyjaśnia.

Kierowca podczas ucieczki staranował policyjny radiowóz, powodując obrażenia ciała policjanta. Trzech podróżujących mercedesem mężczyzn po zderzeniu wybiegło z auta i zaczęło uciekać. Pomimo wezwań policjantów do zatrzymania, przestępcy nie reagowali. Dopiero po oddaniu strzałów ostrzegawczych mężczyźni zaprzestali ucieczki i zostali zatrzymani.

Pościg za przestępcami. Padły strzały, ranny płocki policjant– W tym czasie, kilka kilometrów dalej, w trakcie działań inni policjanci zatrzymywali 22-letniego kierowcę skradzionego nissana. Zatrzymanymi okazali się młodzi mieszkańcy Mazowsza. W trakcie intensywnych czynności kryminalni ustalili, że grupa ta dokonała kradzieży jeszcze jednego nissana z terenu województwa świętokrzyskiego – informuje mł. asp. Marta Lewandowska.

W poniedziałek, 17 maja, pojazd ten został przez płockich policjantów odzyskany. Policjanci ustali, że jeden z zatrzymanych, 23-latek, poszukiwany był przez kilka lat przez organy ścigania za kradzieże, podejrzewany jest też o kradzież dwóch nissanów z terenu Płocka. Za to przestępstwo już usłyszał zarzuty.

– Sprawa nabiera rozwojowego charakteru. Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu kompletują obszerny materiał dowodowy, który stanowić będzie podstawę do formułowania zarzutów wobec zatrzymanych oraz wnioskowania o ich aresztowanie – podsumowuje mł. asp. Marta Lewandowska.

Fot. Komenda Miejska Policji w Płocku
Fot. Komenda Miejska Policji w Płocku

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU