Policja ujęła podwójnego złodzieja

REKLAMA

W poniedziałek, 20 kwietnia, funkcjonariusze płockiej policji przesłuchali sprawcę włamań do jednego ze sklepów spożywczych w Płocku. Podejrzany mężczyzna przyznał się do winy.

– Obydwa włamania, do tego samego sklepu spożywczego przy ul. Na Skarpie, miały miejsce 5 i 17 kwietnia. Policjantom prowadzącym tę sprawę udało się ustalić, że włamań dokonywała ta sama osoba – powiedział rzecznik płockiej policji Krzysztof Piasek. – Złodziej zainteresowany był tylko i wyłącznie wyrobami alkoholowymi i tytoniowymi. W wyniku prowadzonych działań, płoccy mundurowi zatrzymali sprawcę włamań. Okazało się, że podejrzanym jest 32-letni mieszkaniec Płocka, już wcześniej karany za włamania i kradzieże – dodał.

Zatrzymany został przesłuchany pod zarzutem włamań do sklepu, w czasie których miał dokonać kradzieży papierosów i alkoholu. W trakcie przesłuchania, mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstw, oświadczając, że w czasie włamania był nietrzeźwy, a przywłaszczony towar wykorzystał do zaspokojenia własnych potrzeb.

PowiązaneTematy

W związku z tym, że mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przewinienia, te kradzieże zostały zakwalifikowane jako działania w warunkach powrotu do przestępstwa. Oznacza to, że włamanie, które miało miejsce do 5 lat od odbycia co najmniej 6 miesięcy pozbawienia wolności, może zostać ukarane wyrokiem więzienia zwiększonym o połowę okresu, przewidzianego w kodeksie karnym.

Prawo przewiduje za włamanie karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności. W tym konkretnym przypadku, jej wymiar może więc zostać podwyższony do 15 lat.