REKLAMA

Policja rozpoczyna akcję „Bezpieczny weekend – pierwszy weekend wakacji”

REKLAMA

Już w ostatni dzień szkoły od godziny 14 policjanci z płockiej drogówki rozpoczęli wzmożone działania pod hasłem „Bezpieczny weekend – pierwszy weekend wakacji”.

Ich celem jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa na drogach Płocka oraz powiatu płockiego. Dotyczą one wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Policjanci spodziewają się znacznie zwiększonego natężenia ruchu drogowego, spowodowanego pierwszymi wyjazdami na letni wypoczynek. W ramach działań, na płockich drogach pojawi się więcej patroli, które będą zwracać uwagę na wykroczenia drogowe popełniane przez kierowców i pieszych. Podczas każdej kontroli policjanci będą dokładnie badać wszystkie elementy, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo samego podróżowania. Zaliczają się do nich chociażby stan trzeźwości kierowcy, stan techniczny pojazdu, jego ogumienie, oświetlenie i sposób przewożenia dzieci w samochodzie – czy jest on zgodny z przepisami.Policjanci pojawią się również w miejscach, gdzie według statystyk istnieje duże zagrożenie wypadkami drogowymi, najczęściej spowodowane przekraczaniem przez kierujących dozwolonej prędkości.

„Bezpieczny weekend – pierwszy weekend wakacji” ma na celu maksymalne zapewnienie bezpieczeństwa na drogach, podczas tego pierwszego, w pełni wakacyjnego weekendu. Służby bezpieczeństwa apelują też do kierowców, aby stosowali się do podstawowych zasad w ruchu drogowym i przestrzegali obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU