Policja przestrzega: nie zapominajmy o bezpieczeństwie podczas wakacji

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Półmetek wakacji za nami, lecz płoccy policjanci nadal prowadzą działania w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”. Podczas organizowanych spotkań nie tylko przypominają dzieciom o zasadach bezpieczeństwa, ale też przeprowadzają kontrole autokarów i samochodów osobowych.

Jak podaje płocka policja, podczas kontroli drogowych funkcjonariusze zwracają uwagę na sposób przewożenia dzieci, a także na stan techniczny kontrolowanych autokarów. Policja prowadzi też kontrole wodne – sprawdza stan trzeźwości kierujących łódkami oraz powstrzymuje płocczan, chcących kąpać się w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

– Prowadzimy także spotkania z dziećmi i przypominamy o zasadach bezpieczeństwa – powiedział Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji. – Podczas nich przeprowadzane są także konkursy. Do dyspozycji dzieci policjanci oddają między innymi symulator jazdy na motorowerze i dużą grę planszową, na której pionkami są same dzieci – dodaje.

Liczne kontrole i zajęcia dydaktyczne mają zapewnić bezpieczeństwo podczas wakacyjnych szaleństw. – Mamy nadzieję, że właśnie podczas spotkań i zabawy dzieci utrwalają sobie zasady bezpiecznego zachowania, które zaowocują w ich dorosłym życiu – dodaje na zakończenie rzecznik policji.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji