REKLAMA

Policja powołała siły do walki z agresją na drogach. Będą działać też w Płocku

REKLAMA

Mazowiecka policja uruchomiła zespół SPEED. Specjalna grupa będzie zajmować się wykrywaniem niebezpiecznych zachowań kierowców na drogach. Policjanci będą też działać na drogach powiatu płockiego.

48 policjantów z 12 mazowieckich jednostek policji, w tym Komendy Miejskiej Policji w Płocku, otrzymało 14 najnowszych radiowozów, głównie marki BMW. 11 maszyn nieoznakowanych posiada wideorejestratory. Jest to wyposażanie najnowszego zespołu policji na Mazowszu pod nazwą SPEED.

Policjantom ze specjalnego zespołu do pomiaru prędkości będą służyć także nowoczesne, laserowe mierniki prędkości, które mają funkcję zapisu obrazu. Będą oni patrolować przede wszystkim główne drogi, nawet z pominięciem granic administracyjnych powiatów. Może zdarzać się także, że w jednym momencie na jednej drodze będzie współpracować nawet kilka patroli w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych.

– Mając na względzie ciągłą potrzebę podnoszenia stanu bezpieczeństwa na drogach, która wynika z realizacji jednego z fundamentalnych zadań policji, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, a także wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym w zakresie ujawniania kierujących, dopuszczających się agresywnych lub szczególnie niebezpiecznych zachowań w ruchu drogowym, Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu powołał do życia zespół pod nazwą SPEED – wyjaśnia mł. asp. Marta Lewandowska, Oficer Prasowy KMP w Płocku.

Zespół SPEED będzie zwracać uwagę głównie na przypadki: • przekraczania prędkości,
 • niebezpiecznego wyprzedzania,
 • czynów godzących w bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów,
 • zachowań agresywnych (np. jazda „na zderzak” i wywieranie presji na innych kierujących poprzez zmuszanie ich do określonego zachowania),
 • nielegalnych wyścigów.

W skład zespołu wejdą nie tylko funkcjonariusze drogówki, ale także policjanci z pionów kryminalnych i do walki z cyberprzestępczością. Ich zadaniem będzie monitorowanie stron www i portali społecznościowych, w celu uzyskiwania informacji o nielegalnych wyścigach lub osobach uprawiających notorycznie popisową i niebezpieczną jazdę w warunkach normalnego ruchu drogowego.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu przyjmują zgłoszenia na skrzynkę mailową stopagresjidrogowej.kwp@mazowiecka.policja.gov.pl.

Gdzie radar?

23 lipca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą pełnić służbę w radiowozie nieoznakowanym z videorejestratorem w godz. 14-22 na Drodze Krajowej nr 62.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 7

 1. Ja ;-) says:

  Jeżdżą, potwierdzam. I pozdrawiam serdecznie, bo miałam z Panami przyjemność, ale okazali się bardzo wyrozumiali dla zakręconej kobiety wracającej z kina z rozbrykaną gromadką ;-)

 2. Marianna says:

  Zaprawszamy na ul. Dobrzykowską między Radziwiem a rondem.

 3. koperek_WPL says:

  stały patrol na rondzie… tam WP nie potrafi się poruszać

 4. Fujitsu says:

  Bmw ciemnozielony o nr rej „RSA……” szalejace po Miszewie Murowanym i okolicach. Auto bez OC i na lewych blachach. Tylko mam nadzieję, że małolat, który szaleje ta beemką, nie zna policjanta z okolic Bodzanowa, który w ostatnią niedzielę lansowal się oznakowaną policyjną beemką w Miszewie i okolicach. Szerokości

 5. Anonim says:

  Zapraszamy na obwodnicę do wylotu na kutno do bp oraz na wylot na Warszawę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU