REKLAMA

Policja ostrzega: uwaga na złodzieja

REKLAMA

W okresie letnim policja odnotowuje wzrost kradzieży – podaje Krzysztof Piasek z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Szczególnie łakomym kąskiem jest biżuteria oraz rower. Policja radzi co zrobić, aby przestrzec się przed złodziejem.

Płoccy policjanci odnotowali w tym roku jeden przypadek kradzieży biżuterii. – Złodzieje wykorzystują fakt, że panie noszą biżuterię na szyi, która w czasie ciepłych dni jest odsłonięta i stanowi łatwy cel kradzieży – powiedział Piasek. – Sprawcy tego typu przestępstw wybierają na ogół kobiety, które nie będą w stanie ich dogonić. Złodziej zazwyczaj podbiega z przodu lub od tyłu ofiary, zrywa biżuterię po czym ucieka – dodaje.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Wychodząc z domu należy mieć świadomość, że założenie drogiej biżuterii na odsłoniętą szyję, będzie prowokowało potencjalnego złodzieja.Częstym łupem padają też rowery. Jak podaje policja, złodziej poluje głownie na rowery pozostawione na klatce schodowej czy na parkingu. Właśnie dlatego należy pomyśleć o zabezpieczeniu. – Otrzymujemy wiele zgłoszeń dotyczących kradzieży rowerów – zdradził Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji. – W maju odnotowaliśmy trzy takie przypadki.

Właśnie dlatego policja przypomina, że w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku jest możliwość oznakowania swojego roweru. Aby to zrobić, należy skontaktować się telefonicznie z Wydziałem Prewencji KMP w Płocku pod nr tel. 24 266 16 10 i umówić się na znakowanie. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty oraz dokument zakupu roweru. W przypadku kradzieży oznakowanego roweru, funkcjonariusze sprawdzając odnalezione rowery mają możliwość   dotarcia do jego właściciela.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU