REKLAMA

Policja na stadionie Wisły Płock – nie będzie eskalacji ekscesów [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Na mecze piłki nożnej w Płocku przychodzą w przeważającej mierze sympatycy tego sportu kibicować, a nie – jak bywało w przeszłości – przeszkadzać i dawać upust agresji. Nie znaczy to jednak, że nie zdarzają się pseudokibice, którzy zakłócają przebieg meczu. Policja opracowała plan ćwiczeń, który pozwoli na zapobieganie takim wydarzeniom.

W lutym na stadionie Wisły Płock, Pogoni Siedlce oraz Broni Radom organizowano ćwiczenia dowódczo-sztabowe „Stadion 2020″.

Jak wyjaśnia policja, celem było doskonalenie umiejętności kadry dowódczej w zakresie „kierowania pododdziałem, przewidywania zagrożeń i ich przeciwdziałaniu w czasie eskalacji ekscesów na obiektach sportowych”. Doskonalono również współpracę funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji i Nieetatowych Pododdziałów Prewencji Policji w KWP zs. w Radomiu, aby zapewnić bezpieczeństwo i porządek publiczny podczas rozgrywek piłkarskich.Dokumentację do ćwiczeń opracowano w Sztabie Policji KWP zs. w Radomiu, a nad poprawną realizacją zadań czuwał kierownik ćwiczenia, podinsp. Michał Pawliński.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU