Pokaz mody starszego pokolenia w SP3

REKLAMA

Dzień Kobiet był okazją dla organizatorów wczorajszego spotkania w Szkole Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Płocku. Atrakcji i kobiet na nim nie brakowało.

Kilka minut przed godziną 16 sala gimnastyczna i korytarze w szkole podstawowej przy ulicy Kossobudzkiego wypełniły się kobietami i osobami im towarzyszącymi. Z okazji Dnia Kobiet w niebanalny sposób organizatorzy uczcili święto swoich członkiń i wszystkich pań.

PowiązaneTematy

Gwoździem programu był pokaz mody, w trakcie którego modelkami było dziewięć przeuroczych pań. Modelki zaprezentowały się w trzech wyjściach – mody letniej, wiosennej oraz karnawałowej. Za każdym razem panie były nagradzane głośnymi brawami. Prezentowane stroje były finezyjne i kreatywne, gdyż panie same dobierały zarówno stroje, jak i dodatki.

– Są stroje, w których nasze modelki dobrze się czują i o to nam chodziło – powiedziała nam Jagoda Korneszczuk, prezes zarządu okręgowego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Płocku. – Był też butik z Płocka, który pomógł nam dobierać stroje. Najważniejsze, żebyśmy dobrze się bawiły – zakończyła, spiesząc na kolejne wyjście na „scenę”, którą w tym przypadku była sala gimnastyczna.

W przerwach każdego pokazu odbywały się różnego rodzaju atrakcje. Między innymi Natalia Kalinowska i Jakub Zawadzki brawurowo wykonali hiszpański taniec paso doble. W wykonaniu tej pary można było podziwiać jeszcze walc wiedeński i angielski. Sekcja taneczna „Tańce Polskie” w swoim wejściu zaprezentowała natomiast polskiego kujawiaka i poloneza, oczywiście w strojach ludowych.

Organizatorami wczorajszej imprezy w płockiej szkole podstawowej nr 3 był Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Okręgowy w Płocku, Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Płocku oraz Płockie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera. Gośćmi specjalnymi imprezy byli posłanka Elżbieta Gapińska oraz prezydent Andrzej Nowakowski.