REKLAMA

Pojawiły się nowe wzory deklaracji VAT

REKLAMA

Jak informuje Urząd Skarbowy w Płocku, wprowadzono nowe wzory deklaracji VAT. Część z nich trzeba wykorzystać już przy rozliczeniu za lipiec 2018. Złożone według starego wzoru deklaracje trzeba będzie zamieniać.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Urząd Skarbowy w Płocku, już za lipiec tego roku trzeba będzie rozliczać się według nowych wzorów deklaracji VAT-7, VAT-8, VAT-9M. Dodatkowo, podatnicy rozliczający VAT-7K będą musieli skorzystać z nowego wzoru od trzeciego kwartału tego roku włącznie.

Nowe wzory deklaracji:

  • deklaracji VAT-7 obowiązuje wariant 18,
  • deklaracji VAT-7K obowiązuje wariant 12,
  • deklaracji VAT-8 obowiązuje wariant 9,
  • deklaracji VAT-9M obowiązuje wariant 8.

W przypadku złożenia rozliczenia na starym formularzu, trzeba będzie złożyć go ponownie na deklaracji według obowiązującego wzoru.Na podstawie rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie wzoru skróconej deklaracji dla podatku od towarów i usług w zakresie usług taksówek osobowych opodatkowanych w formie ryczałtu, zmianie uległ również wzór deklaracji VAT-12, obecnie obowiązuje wariant 4.

Wzór deklaracji VAT-12 wariant 4 stosuje się od rozliczenia za lipiec 2018 r., jednak wzór deklaracji VAT-12 wariant 3 może być składany nie dłużej, niż do rozliczenia za grudzień 2018 r. Aktualne wzory deklaracji znajdziecie na STRONIE Urzędu Skarbowego.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU