REKLAMA

Pojawia się nazwisko nowego trenera Wisły Płock. Potwierdzenie jeszcze dzisiaj?

REKLAMA

W mediach ogólnopolskich i na profilach społecznościowych słychać już nazwisko trenera, który zastąpi Dariusza Dźwigałę na stanowisku szkoleniowca Wisły Płock. Ma nim zostać Hiszpan Kibu Vicuna. Klub na razie nie potwierdza tych doniesień.

7 października opublikowano informację o rozstaniu się płockiego klubu z trenerem Dariuszem Dźwigałą, który zastąpił uznanego Jerzego Brzęczka. Stało się tak po fatalnej przegranej z Pogonią Szczecin, w którym to spotkaniu wynik brzmiał 0:4.

PowiązaneTematy

Choć oficjalnie nie ma jeszcze komunikatu klubu, to „Przegląd Sportowy” opublikował informację, iż nowym  szkoleniowcem Wisły Płock zostanie Kibu Vicuna. José Antonio Vicuña Ochandorena ma 46 lat i trenerem jest od niedawna. To  były asystent Jana Urbana, który od czerwca br. prowadził litewski FK Trakai (wygrał siedem meczów, zremisował trzy i przegrał dwa). Wcześniej był asystentem trenera m.in. w Śląsku Wrocław, Lechu Poznań czy Legii Warszawa.

– Po ponad dziesięciu latach od przyjazdu do Polski, po więcej niż sezonie spędzonym w Śląsku Wrocław, dalej moim życiem jest moja pasja do piłki nożnej, teraz z dużo większym doświadczeniem i wiedzą, ale wciąż z tym samym entuzjazmem, pragnieniem doskonalenia i zapałem jak zawsze! – pisze na swojej stronie internetowej Kibu Vicuna.

Jak dodaje: „Mój pomysł na futbol jest ściśle związany z tym, co lubię i chcę w piłce widzieć – dążę do tego aby moje zespoły były nastawione ofensywnie, odważne i innowacyjne jak zespoły Pepa Guardioli; aby potrafiły przenieść piłkę spod jednej do drugiej bramki w prędkości przyprawiającej o zawroty głowy, jak to robią zespoły Mourinho; aby były solidne, twarde jak skała, przygotowane fizycznie i wyuczone schematów defensywnych tak, jak zespoły Simeone; a chciałbym je prowadzić z takim zmysłem, jak robi to Zidane”.

Według „Przeglądu Sportowego”, Hiszpan jest już po spotkaniu z władzami Wisły Płock, ustalone są też warunki umowy. Jeśli porozumie się z FK Trakai, to jeszcze dzisiaj może pojawić się w Płocku.

Aktualizacja

10 października w godzinach wieczornych klub Wisła Płock potwierdził, że nowym trenerem Nafciarzy został Kibu Vicuna.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU