Pofruną setki niebieskich balonów

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Charakterystycznym motywem obchodów jest kolor niebieski i podświetlanie budynków na niebiesko.

2 kwietnia w Parku Północnym odbędzie się II Bieg Charytatywny “Razem Dla Autyzmu“. Jego organizatorem jest Klub Rodziców Dzieci z Autyzmem Płock. Aby wziąć udział w biegu, należy zapoznać się ze szczegółami wydarzenia, które są dostępne na FacebookuPodczas imprezy zostaną wypuszczone niebieskie balony z helem.

Ponadto w poniedziałek, 3 kwietnia, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 i z Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego dla Dzieci z Autyzmem “Niebieski Domek” przemaszerują na Rynek Starego Miasta. W czasie marszu będą rozdawane ulotki, a na Starym Rynku wypuszczone zostaną niebieskie balony napełnione helem.

Obchody Dnia mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat dziecięcego autyzmu. Są również okazją do globalnego politycznego zaangażowania i bardziej efektywnej współpracy międzynarodowej w tej dziedzinie. Podstawowe założenia obejmują zwiększenie potencjału zaspokajania szczególnych potrzeb osób dotkniętych autyzmem, umożliwienie rozwijania indywidualnych talentów oraz poprawę dostępu do usług opiekuńczych i pomocowych dla społeczności osób dotkniętych autyzmem.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji