Podwieczorek z okazji Święta Niepodległości

REKLAMA

W niedzielę, dzień po Święcie Niepodległości Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna,
Książnica Płocka oraz Harcerski Zespół Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka” zapraszają płocczan na tradycyjny Podwieczorek Patriotyczny.

Podwieczorek Patriotyczny przedłuży Święto Niepodległości. Podobnie, jak w latach ubiegłych, uroczystości rozpoczną się 12 listopada o godzinie 17 na Starym Rynku, gdzie niedaleko pomnika kręgu harcerskiego Druha Wacława Milke rozstawiony zostanie telebim. Na dużym ekranie wyświetlone zostaną zdjęcia z poprzednich edycji wydarzenia, jak również fotografie obrazujące przedwojenny Płock. Obchody uświetni wspólne śpiewanie pieśni, takich jak „O mój rozmarynie…”, „My, pierwsza brygada” czy „Przybyli ułani pod okienko”. Czytane będą także fragmenty artykułów z dawnej płockiej prasy, co przybliży płocczanom lokalne dzieje okresu walk o niepodległość Polski.

PowiązaneTematy

Uczestnikom rozdane zostaną śpiewniki, biało-czerwone chorągiewki i wiatraczki, a także wstążki do wpięcia w klapy płaszczy. Organizatorzy zapraszają do udziału w tym wyjątkowym, łączącym wydarzeniu, które przedłuża czas trwania w podniosłym nastroju Święta Niepodległości.