REKLAMA

Podstawowy obrońca Wisły Płock z nowym kontraktem

REKLAMA

Podstawowy obrońca Wisły Płock, Jakub Rzeźniczak, zostaje z klubem na dłużej. Zgodnie z nową umową, 33-letni stoper będzie reprezentował Nafciarzy również w rozgrywkach 2020/2021.

Pozyskanie urodzonego 26 października 1986 roku w Łodzi obrońcy, Kuby Rzeźniczaka, Wisła Płock ogłosiła 11 czerwca 2019, po tym, jak zawodnik zdecydował się na powrót do kraju z klubu Karabach Agdam. W czasie dwuletniego pobytu w Azerbejdżanie sięgał po dwa mistrzostwa, a co więcej, grał także w fazie grupowej Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

PowiązaneTematy

– Zdecydowałem się na dłużej zostać w Wiśle, podoba mi się atmosfera panująca w klubie, podoba mi się miasto, otoczenie. Poza tym, tworzymy tutaj ciekawy projekt. Mamy zgraną, dobrą drużynę, wszystko funkcjonuje, jak należy na każdym szczeblu. Już nie mogę się doczekać, kiedy ponownie wyjdziemy na boisko – powiedział Kuba Rzeźniczak.

Wcześniej Rzeźniczak przez wiele lat był zawodnikiem Legii Warszawa. Pięć triumfów w Ekstraklasie, sześć w Pucharze Polski oraz jeden Superpuchar Polski to jego dorobek w zespole Wojskowych, czyniący go najbardziej utytułowanym piłkarzem w historii tego klubu. Przychodząc do Wisły Płock, miał na swoim koncie 285 występów w ekstraklasie w barwach Legii i Widzewa Łódź.Od tej pory Rzeźniczak zagrał w 14 meczach płockiego klubu, co oznacza, że po powrocie do gry po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, dziewięciokrotny reprezentant Polski może zagrać w lidze po raz 300. Kuba zdobył też dla Wisły Płock dwie bramki w spotkaniach z Jagiellonią Białystok (3:1) i Pogonią Szczecin (2:3) oraz zaliczył asystę w pierwszym spotkaniu z Portowcami (2:1).

– Nowy kontrakt Kuby to dla nas bardzo dobra wiadomość. Jest ważnym ogniwem drużyny, razem z resztą chłopaków tworzą fajny, zgrany zespół o naprawdę sporym potencjale. Życzę mu samych udanych występów i przede wszystkim dużo zdrowia – skomentował trener Radosław Sobolewski.

fot. materiały prasowe Wisły Płock

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU