REKLAMA

Podpłocki hotel zostanie przeznaczony dla uchodźców. Jego właścicielem jest Grupa ORLEN

REKLAMA

Hotel „Dębowa Góra”, który należy do Grupy ORLEN, został bezpłatnie użyczony Miastu Płock z przeznaczeniem na pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Wcześniej, na koszt właściciela, zostały w nim przeprowadzone prace remontowe.

Zakwaterowanie dla uchodźców, którzy uciekli przed wojną na Ukrainie, jest jedną z najpilniejszych potrzeb. Dlatego bezpłatne przekazanie (na podstawie umowy użyczenia) Miastu Płock hotelu „Dębowa Góra”, należącego do Grupy ORLEN, rozwiąże przynajmniej część z problemów lokalowych.

PowiązaneTematy

Jak mówi Armen Konrad Artwich, Członek Zarządu ds. Korporacyjnych PKN ORLEN, od wybuchu wojny Koncern aktywnie angażuje się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

– Od razu przekazaliśmy na ich potrzeby hotel Petrochemia w Płocku, gdzie obecnie przebywa grupa blisko 30 osób, głównie matek z dziećmi, które otoczyliśmy opieką. Teraz przekazujemy nasz kolejny obiekt, żeby mogły w nim zamieszkać rodziny, uciekające przed wojną. W Dębowej Górze schronienie znajdzie blisko 100 osób – informuje Armen Konrad Artwich.

Zaangażowanie w pomoc uchodźcom oraz obywatelom Ukrainy, którzy pozostali w swojej ojczyźnie przez płocczan, organizacje pozarządowe i samorząd podkreśla prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski.

– W naszym mieście przygotowaliśmy miejsca zakwaterowania w obiektach zarządzanych przez miejskie jednostki, np. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, spółkę Rynex, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, jak też na podstawie umów z podmiotami zewnętrznymi. Wspólnie z Grupą ORLEN w hotelu w Dębowej Górze zapewnimy jak najlepsze warunki dla naszych gości z Ukrainy – zapewnia prezydent Płocka.Hotel „Dębowa Góra” w Nowych Rumunkach znajduje się w pobliżu drogi krajowej nr 60, w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Górskiego. Ze względu na to, że nie był użytkowany od listopada 2020 r., na koszt Grupy ORLEN zostały wykonane w nim prace remontowe, techniczne i konserwacyjne, niezbędne do jak najszybszego uruchomienia obiektu.

– Zlecono m.in. naprawę istniejącego systemu przeciwpożarowego i oświetlenia awaryjnego, uruchomienie biologicznej oczyszczalni ścieków, sprawdzenie działania systemu ogrzewania i kodowania pomieszczeń. Pokoje zostaną również wyposażone w pościel i ręczniki. W budynku dodatkowo wydzielono pomieszczenia gospodarcze pod pralnię i suszarnię, a także strefę socjalną do samodzielnego przygotowywania lub odgrzania posiłków. Wygospodarowano również miejsce na pokój zabaw dla dzieci i salę telewizyjną. Wszystkie te pomieszczenia zostaną wyposażone w niezbędny sprzęt – wymienia biuro prasowe PKN ORLEN.

Łącznie w hotelu znajduje się 45 pokoi, zakwaterowanych zostanie tu blisko 100 osób. W pierwszej kolejności zamieszkają tam uchodźcy, którzy przybyli do Płocka w pierwszych tygodniach wojny, aby poprawić ich warunki bytowe.

Koszty funkcjonowania hotelu, a więc opłaty za: wodę, energię elektryczną, ogrzewanie, wywóz nieczystości, wywóz odpadów, a także ochronę pokrywać będzie Grupa ORLEN, natomiast Urząd Miasta Płocka zorganizuje tam punkt recepcyjno-informacyjny, zapewnieni także wyżywienie zakwaterowanych osób.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 7

 1. Anonim says:

  Mam pytanie do ludzi którym się to nie podoba, idźcie walczyć z ruskimi, a wtedy zobaczymy jak to jest.

 2. Gosci2 says:

  A czy nasz rzad zamartwi sie o swoich obywateli ma to gdzies ,ze tona wegla kosztuje wiecej jak2 tysiaki skad ma emeryt wziasci na to kase a gdzie leki zycie.to sie w glowie nie miesci

 3. Patryota says:

  Czy Pan wójt Pcimia obecny Prezes Orlenu z łaski PiS..tak szczodrze udostępnia swoje włości…czy tylko ORLENOWSKIMI tak szermuje
  Może zasiedli GOSCMI swoje Szlacheckie Gniazdo…

  UWAGA…czy to już koniec Rzeczypospolitej?
  NBP gnoi Polaków kredytami…a Rząd lekka ręką obdarowuje Ukrow hotelami. wyszynkiem.i 500+
  Ratu jsie Polsko bo cię przefrymarcza dranie…

  • Gośćjaaac says:

   Mam nadzieję że tego obsrajtka i resztę naród za te walki rozliczy!

 4. Wołyń - pamiętamy says:

  Ciekawe czy rezuny zdewastują tylko czy też pójdzie z dymem?

 5. Jmr says:

  W nowych rumunkach ich zainstalujcie u lysego

 6. zbok says:

  mnie to się wszystko kojarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU
 • %d bloggers like this: