REKLAMA

Podpisano umowę na budowę Mediateki w Płocku

REKLAMA

W budynku zbiorów audiowizualnych Książnicy Płockiej podpisano umowę na budowę płockiej Mediateki. Jednocześnie Płock przyłączył się do inicjatywy realizowania Samorządowej Karty dla Kultury.

12 grudnia podpisano umowę na przebudowę kamienicy przy ulicy Kościuszki 3b – w wyremontowanym i powiększonym budynku znajdzie się Mediateka. Zostanie tam przeniesiony, obecnie funkcjonujący obok w wysłużonym budynku, zbiór audiowizualny Książnicy Płockiej. Po przeprowadzce będzie możliwość oddania do dyspozycji mieszkańców Płocka części zbiorów Książnicy, która była do tej pory niedostępna.

Poza Mediateką, w kamienicy, na pierwszym piętrze i poddaszu, zostaną ulokowane lokale przeznaczone pod miejski projekt „Mieszkania na start”. Z racji, że budynek nie będzie posiadał piwnicy, przewidziano powstanie specjalnych komórek lokatorskich. W ramach inwestycji w powiększonym budynku przy Kościuszki 3b znajdzie się również miejsce na taras, który będzie do dyspozycji mieszkańców.

Niepewne losy Mediateki. Realizacja zawieszonaPowierzchnia zabudowy Mediateki będzie wynosiła 578 mkw, natomiast kubatura obiektu to aż 4942 m szesc. Inwestycja ma zakończyć się w 2020 roku i kosztować 7,42 mln zł netto. Budową zajmie się firma TEKOBUD S.p. z.o.o. z Płocka.

Pierwotnie obiekt miał się znaleźć przy ulicy Miodowej, na co urząd miasta przekazał Książnicy Płockiej zarówno teren, jak i 200 tysięcy złotych na konkurs, tymczasem już po finale konkursu, z braku środków na realizację, zmieniono plany i projekt anulowano.

Drugim punktem środowej konferencji było podpisanie Samorządowej Karty dla Kultury. W ten sposób Płock włączył się do inicjatywy zapoczątkowanej przez poznański samorząd. Karta składa się z dziesięciu punktów, w których zapisana jest potrzeba wsparcia i rozwoju kultury przez samorząd.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU