Podolszyce stolicą światowego folkloru. Vistula Folk Festiwal rozpoczęty [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W środę, 21 sierpnia, rozpoczęła się druga edycja najstarszego polskiego festiwalu folkowego – Vistula Folk Festiwal. Do Płocka przyjechały najlepsze zespoły muzyczne i taneczne z całego świata. 

Vistula Folk Festival – Nadwiślański Festiwal Folklorystyczny, to nowa formuła najstarszego polskiego festiwalu folkowego. Misją odbywającego się w latach 60. i 70. w Płocku Ogólnopolskiego Festiwalu Folkloru i Sztuki Ludowej była popularyzacja kultury i sztuki tradycyjnej. Vistula ma ten sam cel, choć znacznie poszerza swój zasięg i krąg zainteresowań. Impreza nie ogranicza się do prezentowania polskich artystów, ale zaprasza do Płocka cały folkowy świat.

PowiązaneTematy

W trakcie pięciodniowego festiwalu na scenach w Płocku wystąpi ponad dwustu artystów z całego świata – m.in. koncertujące na całym świecie Lipovec ze Słowacji, Radost z Białorusi, Ballet Folklórico de Tamaulipas z Meksyku oraz S1 Bisnis Prasetiya Mulya Group z Indonezji. Wszystkie te zespoły zaprezentowały podczas środowego koncertu otwarcia. Na scenie pojawiły się także zespoły z Płocka: ZPIT Wisła i HZPiT Dzieci Płocka.

W Parku Północnym, który przerodził się w stolicę światowego folkloru, została rozstawiona także wioska festiwalowa, gdzie prezentowane jest rzemiosło ludowe i rękodzieło.

Zobaczcie zdjęcia z Vistula Folk Festiwal!