Podawała się za agentkę ubezpieczeniową i okradała starsze osoby

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Złota biżuteria o łącznej wartości prawie 4,5 tys. złotych padła łupem oszustki, podszywającej się pod przedstawicielkę firmy ubezpieczeniowej. Pokrzywdzone to dwie starsze mieszkanki Gostynina.

– We wtorek, 3 października w Gostyninie na ul. Wojska Polskiego, prawdopodobnie ta sama młoda kobieta, pod pozorem wykonania polisy po zmarłych mężach, weszła do mieszkań dwóch starszych kobiet i dokonała kradzieży złotej biżuterii o łącznej wartości prawie 4,5 tys. złotych – informuje gostynińska policja.

Sposób działania oszustki w obu przypadkach był taki sam. Najpierw młoda kobieta powiedziała swoim ofiarom, że należą im się pieniądze z polis po zmarłych mężach, a następnie rozpytała o posiadany majątek i pod pozorem sprawdzenia, poprosiła o pokazanie złotej biżuterii. Oszustka, wykorzystując zbytnią ufność i nieuwagę, okradła kobiety. Niestety, przeprowadzone natychmiast po zgłoszeniach działania nie doprowadziły do zatrzymania oszustki.

– W związku z tymi zdarzeniami, apelujemy do wszystkich, a szczególnie do osób starszych i samotnych, o zachowanie daleko posuniętej ostrożności w kontaktach z osobami obcymi. Prosimy, aby pod żadnym pozorem nie wpuszczać do mieszkań i domów osób, których nie znamy. Niestety, oszuści są bezwzględni i potrafią wykorzystać zbytnie zaufanie osób starszych. Apelujemy też do osób młodych, aby przestrzegały osoby starsze przez kontaktami z obcymi i przekazywały informacje o takich przypadkach, co na pewno przyniesie pozytywny skutek – apeluje policja w Gostyninie.

Warto też pamiętać, aby zawsze przed wpuszczeniem do mieszkania obcej osoby skontaktować się z bliskimi lub mając jakiekolwiek podejrzenia, powiadomić o tym policję.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji