Podaruj radość dzieciom z Ukrainy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Czasami wystarczy tak niewiele, aby u drugiej osoby wywołać uśmiech i zadowolenie. Będzie można przekonać się o tym już niedługo. Każdy, kto tylko wyrazi trochę dobrej woli, może sprawić, aby pobyt dzieci z Ukrainy w naszym mieście był dla nich i ich rodzin miłym wspomnieniem.

Od 12 do 14 czerwca w naszym mieście po raz 25. organizowane jest teatralne święto – Płocki Kramik Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Heca”. Organizatorem imprezy, jak co roku jest Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego. W tym roku, w jubileuszowej edycji weźmie udział 12-osobowa grupa polskich dzieci z grupy teatralnej ModernPol, działającej w mieście partnerskim dla Płocka – Żytomierzu na Ukrainie.

Organizatorzy wpadli na pomysł, aby wraz z płockim wolontariatem uatrakcyjnić dzieciakom pobyt, obdarowując je chociażby drobnymi prezentami. Nie musi to być nic wielkiego, wystarczą jakieś słodycze czy upominki z Płocka. Do akcji przyłączyło się już sporo firm i osób prywatnych z terenu miasta. – Rozpropagowaliśmy akcję, wysyłając do różnych podmiotów e-maile z prośbą, aby przyłączyli się do naszego pomysłu – powiedziała nam Litosława Koper, dyrektor MDK-u. – Spotkaliśmy się z miłym odzewem, i tak na przykład Media Markt przekaże dla dzieci mp3, Auchan – kostiumy kąpielowe, klapki i ręczniki oraz paczki ze słodyczami, MZOS zapewni bezpłatne wejście na basen, każde uatrakcyjnienie jest dla tych dzieci bezcenne. Oprócz tego, klub Soho zaprosił ich na kręgle, Komunikacja Miejska zapewni bezpłatny transport z Warszawy, a Auto Forum użyczy samochód, którym grupa z Ukrainy będzie przemieszczać się po naszym mieście – dodała.

Pani dyrektor wymienia jeszcze długo: posłanka Elżbieta Gapińska czyni starania, aby grupa mogła, wyjątkowo w niedzielę, zwiedzić Sejm RP, a płocki przedsiębiorca Mariusz Patrowicz przekazał na zorganizowanie pobytu dzieci z Żytomierza 1000 złotych, do akcji przyłączył się również Tomasz Jarosiński, właściciel firmy Okruszek, który zaproponował słodycze dla dzieci. Jak się dowiedzieliśmy, wśród darczyńców znaleźli się także: Fundacja PERN Przyjaźń, która przekazała 6 tysięcy złotych na nagrody dla uczestników festiwalu, Browar Tumski zaprosi dzieci z Ukrainy na posiłki, a KFC podaruje bony.

Łatwo się przekonać, że każdy dar w tej sytuacji jest wielki. Licząc na szlachetne serca naszych Czytelników, w imieniu organizatorów i płockiego wolontariatu również apelujemy o wsparcie akcji. Chętni mogą zgłaszać się do Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Tumskiej 9 lub do płockiego wolontariatu, również przy ulicy Tumskiej 9.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji