REKLAMA

Pod numerem 998 nie odbierze już straż pożarna

REKLAMA

Od końca maja połączenia na numer alarmowy 998 będą odbierane przez centrum powiadamiania ratunkowego. Pozwoli to jednym połączeniem powiadomić wszystkie potrzebne w danej sytuacji służby.

Od 27 maja obsługa numeru alarmowego 998 na Mazowszu zostanie przeniesiona do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Radomiu. Zgodnie z ustawą o systemie powiadamiania ratunkowego, docelowo odbiór zgłoszeń wpływających na numer alarmowy 998 odbywać się będzie w centrach powiadamiania ratunkowego (CPR).

PowiązaneTematy

Numer 998 będzie dalej funkcjonował, jednak każdy, kto zadzwoni na ten numer, nie dodzwoni się już bezpośrednio do Państwowej Straży Pożarnej, jak dotychczas, tylko do dyspozytora CPR, który zakwalifikuje zdarzenie do odpowiednich służb i przekaże do PSP, jeśli charakter zdarzenia będzie tego wymagał.– Takie rozwiązanie ma wiele zalet, między innymi umożliwi: jednoczesne powiadomienie o zdarzeniu wszystkie możliwe służby, obsługę zgłoszeń alarmowych od obcokrajowców i obsługę zgłoszeń typu eCall (zgłoszenia z samochodów) oraz przyjmowanie zgłoszeń od osób głuchoniemych – zaznacza Konrad Kozłowski z Urzędu Miasta Płocka.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 4

 1. Cezar says:

  Decyzja o tym że w Radomiu będzie CPR zapadła w 2013 roku za rządów rudego magika na pasku Angeli Merkel bo piniedzy nie było na CPR w każdym powiecie to co się dzieje teraz jest efektem decyzji wdrażających dyrektywę 112 krótką macie pamięć towarzysze z PO i PSL

 2. olo says:

  Żydzi zakorzenili się na tym Forum i właściciele nie Kasuja obelg zorganizowanej Grupy ochranuanej przez Policję Płocka i Organa na terenie Polski. Już ponad 20 lat Żydzi odsyłają mnie do Psychiatryka. USLUZNA IM POLICJA DOZWALA NA OBELGI I WSZYSTKO UMARZA.

 3. regionalista says:

  Najgorsza rzecz jaką nam Polakom zrobili. Dzwoniłem do Radomia pośrodku nocy.. zaspany pan…mówi.. proszę samemu pojechać do Pogotowia…teraz każdy ma samochód…..
  Nie mam a groziła zapaść. Typ z Radomia nie zna Płocka i obojętne jemu czy kto przyjedzie. IIe ludzi już przez nich umarło…Cierpiało.. a Rządowi chcą z Radomia zrobić STOLICĘ MAZOWSZA…..w Małopolsce….a może w Baden Baden?

 4. lepsze rozwiązanie says:

  Zamiast w Radomiu to CPR powinno mieścić się na Nowogrodzkiej w W-wie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU