REKLAMA

Pod niebieskim niebem pobiegli dla autyzmu

REKLAMA

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Tego dnia odbywają się różnego rodzaju imprezy, a przewodzi im kolor niebieski, jako symbol solidarności z autyzmem. W Płocku od samego rana świętowano ten dzień, rozpoczynając go specjalnym biegiem.

Z autyzmem mamy do czynienia coraz częściej, a to dlatego, że coraz częściej diagnozuje się tę chorobę, jak i choroby ze spektrum autyzmu, jak Zespół Asperegera. Aby podnieść świadomość społeczną na ten temat, ONZ ustanowiła 2 kwietnia Światowym Dniem Autyzmu, której charakterystycznym motywem jest kolor niebieski i podświetlanie budynków na niebiesko.

Z tej też okazji w Płocku zorganizowano bieg charytatywny, przygotowany przez płocki Klub Rodziców JiM. Najpierw dzieci pobiegły w Biegu Krasnala, a później blisko 200 osób, w tym dorośli, dzieci, seniorzy czy mamy z wózkiem, pobiegło pięciokrotnie dookoła Parku Północnego, co dało w sumie 5 km. Niewątpliwie do tak dużej frekwencji przyczyniła się przepiękna pogoda – było ciepło, słonecznie i klimatycznie.– Jestem tu już kolejny raz – powiedziała nam jedna z mam, która biegła razem ze swoją córeczką w wózku. – Lubię biegać, a jeśli przy tym mogę zrobić coś dobrego, to radość jest podwójna – przyznała.

Na tym obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu nie skończyły się – w pobliskiej Szkole Podstawowej nr 23 grupa taneczna Shadow przygotowała pokaz taneczny, a Teatr Form Wielu zaprezentował spektakl. O godzinie 13 wypuszczono mnóstwo niebieskich balonów.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU