REKLAMA

Początek tygodnia z mnóstwem utrudnień w ruchu

REKLAMA

Miejski Zarząd Dróg informuje, że w poniedziałek 20 maja będą występować na terenie miasta miejscowe utrudnienia w ruchu, związane z planowymi naprawami ubytków w jezdniach.

Brygady remontowe będą pracować na:
– Moście im. Legionów Piłsudskiego,
– ul. Kościuszki,
– ul. Misjonarskiej,
– ul. Gradowskiego,
– ul. Ździarskiego,
– ul. Filtrowej,
– al. Armii Krajowej – prace w zatokach przystankowych,
– ul. Podgórze – naprawa drogi płytami MON,
– ul. Misjonarskiej – obniżenie krawężników przy przejściach dla pieszych.

Przebudowa skrzyżowań w Al. Jachowicza
Od czwartku 16 maja do wtorku 21 maja w rejonie skrzyżowania Al. Jachowicza – ul. 11 Listopada obowiązuje czasowa organizacja ruchu, ograniczająca wjazd z Alej w ul. 11 Listopada.

Na okres 4-6 dni zaplanowano zamkniecie wjazdu w ul. 11 Listopada od Al. Jachowicza. W tym czasie kierowcy jadący Al. Jachowicza w kierunku do centrum oraz w kierunku na Podolszyce nie będą mogli skręcić na skrzyżowaniu w ul. 11 Listopada. Będzie natomiast możliwy wyjazd z ul. 11 Listopada w Al. Jachowicza. W rejonie skrzyżowania zacznie obowiązywać zwężenie jezdni i ograniczenie prędkości. Miejski Zarząd Dróg apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, stosowanie się do znaków drogowych i wyznaczonych objazdów.

Przebudowa skrzyżowań na Podolszycach
Rejon skrzyżowania Wyszogrodzka – Jana Pawła II – Armii Krajowej (przy galerii Mazovia) oraz al. Jana Pawła II (przy Auchan)

Trwają roboty, związane z przebudową skrzyżowania al. Jana Pawła II – Armii Krajowej – Wyszogrodzka (przy Galerii Mazovia) oraz budową ronda na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Czwartaków (Auchan) i drugiej jezdni al. Jana Pawła II.

W tym rejonie ze względu na duży zakres prac, związanych z przebudową oraz kolizjami roboty będą prowadzone przez cały czas realizacji inwestycji, czyli do 30 września. W trakcie prac nie jest planowane całkowite zamknięcie al. Jana Pawła II, jednak będą występowały utrudnienia w ruchu pojazdów i pieszych. Będą prowadzone roboty ziemne, budowlane i drogowe, związane z usuwaniem kolizji, przebudową sieci podziemnych telekomunikacyjnych elektrycznych, oświetlenia ulicznego, sygnalizacji świetlnej, gazowych itp.

Miejski Zarząd Dróg informuje, że w niedzielę wieczorem otwarty dla ruchu został odcinek al. Jana Pawła II od skrzyżowania z ul. Czwartaków do skrzyżowania z ul. Wyszogrodzką (przy Galerii Wisła).

W weekend 24-26 maja skrzyżowanie Jana Pawła II – Czwartaków (przy Galerii Wisła) będzie całkowicie zamknięte dla ruchu. Zamknięcie tego skrzyżowania jest zaplanowane od godziny 17 w piątek 24 maja do poniedziałku 27 maja do godz. 4.

Koszenie trawy i prace na zieleńcach
Trwają prace, związane z koszeniem trawy w pasach drogowych i zieleńcach w Płocku, a także prace pielęgnacyjne zieleni miejskiej. Harmonogram pracMalowanie pasów
Trwają prace, związane z malowaniem oznakowania poziomego na drogach w granicach administracyjnych miasta. Zgodnie z założonym harmonogramem robót, w pierwszej kolejności jest wykonywane odnawianie oznakowania na drogach krajowych, wojewódzkich i powiatowych. Realizacja robót malarskich uzależniona jest od warunków atmosferycznych. W celu zminimalizowania uciążliwości i utrudnień w ruchu drogowym malowanie oznakowania poziomego jest sukcesywnie realizowane głównie w godzinach nocnych i poza godzinami popołudniowego szczytu komunikacyjnego.

W okresie realizacji prac mogą jednak na terenie miasta występować lokalne utrudnienia w ruchu.

Utrudnienia w ruchu

Skrzyżowanie Bielska – Targowa: roboty drogowe są prowadzone po północno-zachodniej stronie ul. Bielskiej (DK60). MZD apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązującej organizacji ruchu.

Na Trasie Popiełuszki – odcinek od ronda Wojska Polskiego do Mostu Solidarności – (DK60 i DK62) została wprowadzona czasowa organizacja ruchu, w związku z budową Centrum Graniczna i węzła komunikacyjnego Graniczna. Występuje zwężenie jezdni i ograniczenia prędkości. Wskazane jest zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do nowego oznakowania.

Ponadto utrudnienia występują na:

– skrzyżowaniu Wyszogrodzka / Armii Krajowej / Jana Pawła II – przebudowa skrzyżowania,
– skrzyżowaniu Jana Pawła II / Czwartaków – przebudowa skrzyżowania,
– skrzyżowaniu Armii Krajowej/ Sikorskiego / Batalionu Parasol – przebudowa skrzyżowania,
– skrzyżowaniu Jachowicza / 11 Listopada – przebudowa skrzyżowania,
– ul. Grabówka – budowa ścieżki rowerowej,
– ul. Chopina – budowa chodnika i ścieżki rowerowej,
– ul. Otolińskiej – budowa chodnika i ścieżki rowerowej,
– ul. Kolegialnej – wygrodzenie chodnika, zakaz ruchu pieszych.]

20 maja fotoradar Straży Miejskiej będzie pracował na:

– ul. Kochanowskiego,
– ul. Mickiewicza,
– ul. Przyszkolnej,
– ul. Korczaka.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU