REKLAMA

Pochodnia nad Orlenem

REKLAMA

Jak informuje płocki koncern, na zakładem produkcyjnym może być w poniedziałek widoczny wysoki płomień na jednej z pochodni. Jest to efekt uruchomienia jednego z węzłów technologicznych instalacji Olefin.

PKN ORLEN uruchamia jeden z węzłów technologicznych instalacji Olefin w obszarze petrochemicznym, co powoduje reakcje świetlne. Ze zmienną intensywnością, mogą one występować do wtorkowych godzin porannych.

– Uruchamianiu instalacji będzie towarzyszył widoczny nad zakładem efekt świetlny, w postaci zwiększonej aktywności pochodni, która może być szczególnie zauważana w porach wieczornych. Procesowi temu mogą również towarzyszyć efekty akustyczne, związane z pompowaniem pod wysokim ciśnieniem pary wodnej w celu bezdymnego i bezpiecznego spalania atmosfery gazowej powstałej w instalacji. W przeprowadzanym procesie uwalniany jest jedynie dwutlenek węgla i para – tłumaczy biuro prasowe koncernu.

Warto wyjaśnić, że jest to element bezpieczeństwa procesowego w instalacjach produkcyjnych, określany także jako tzw. wentyl bezpieczeństwa, który chroni zakłady przed zbyt wysokim ciśnieniem w instalacjach, a pochodnia jest jednym z jego końcowych elementów.– Proces stopniowego zatrzymania jak i uruchamiania instalacji nie ma wpływu na emisję niezorganizowaną. Jest przeprowadzany z najwyższą starannością w zakresie ochrony środowiska i pod stałym nadzorem wykwalifikowanej kadry pracowników oraz zgodnie z obowiązującymi instrukcjami i procedurami bezpieczeństwa – zapewnia PKN ORLEN.

O pracach zostały poinformowane służby Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych UMP.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU