REKLAMA

Pobili 19-latka. „Obrażenia wewnętrzne, musiał być operowany w Warszawie”

REKLAMA

W Płocku dwóch braci pobiło 19-letniego mieszkańca Pasłęku. Z obrażeniami wewnętrznymi, rannego, zostawili go na ulicy. Aby ratować mu życie, konieczny był transport do warszawskiego szpitala, gdzie był operowany. Policjanci zatrzymali sprawców tego pobicia – najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Do zdarzenia doszło 7 kwietnia br. na ul. Krótkiej w Płocku.

– Młody mężczyzna, mieszkający w Pasłęku, został znaleziony pobity na ulicy – mówi Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Po przetransportowaniu go do szpitala okazało się, że ma on poważne obrażenia wewnętrzne, które bezpośrednio zagrażają jego życiu. Konieczny był jego transport do szpitala w Warszawie, gdzie był operowany. Jego obecny stan nie zagraża życiu – wyjaśnia rzecznik.

W wyniku działań operacyjnych, policjanci ustalili dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek z tym pobiciem. Zostali zatrzymani – to dwaj bracia, mieszkańcy Płocka, w wieku 17 i 20 lat.– Podczas przesłuchania usłyszeli zarzut ciężkiego pobicia. Obydwaj przyznali się do popełnienia czynu, nie potrafili jednak określić powodu, dla którego to zrobili. Sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na trzy miesiące – mówi Krzysztof Piasek.

Za pobicie, w wyniku którego następuje ciężki uszczerbek na zdrowiu, w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. anastazy says:

    Jakich działań operacyjnych? Powiedzieli im świadkowie. Kłamstwo płockich glin jest jak kosmos bo nie ma granic

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU