Pobicie z siekierą i nożem. Sprawcy aresztowani

REKLAMA

O incydencie z mężczyznami, którzy w nocy z 27 na 28 marca br. biegali po ul. Grodzkiej z siekierą, już pisaliśmy. Okazuje się, że płocczanie nie tylko grozili, ale i pobili dwóch mężczyzn, używając przy tym siekiery i noża. Zatrzymanym grozi teraz 8 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy z 27 na 28 marca br. w rejonie jednego z lokali przy ul. Grodzkiej. Jak przekazała nasza czytelniczka, najpierw doszło do zatargu wewnątrz klubu, po którym dwóch mężczyzn wróciło z siekierą i nożem. Z naszych informacji wynika, że nietrzeźwi płocczanie zaczepili przypadkowo napotkaną dziewczynę i uderzyli ją w twarz. W jej obronie stanęło dwóch mężczyzn, którzy zostali poranieni przez napastników. Na szczęście obrażenia nie okazały się poważne i, po udzielonej im pomocy w szpitalu, pokrzywdzeni zostali zwolnieni do domu.

PowiązaneTematy

– O całym zdarzeniu został poinformowany dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Płocku, który na miejsce skierował patrole policyjne. Policjanci, po sprawdzeniu terenu, znaleźli dwóch mężczyzn, odpowiadających rysopisowi sprawców. Funkcjonariusze zatrzymali tych mężczyzn w bezpośrednim pościgu – wyjaśnił Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Wczoraj sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu napastników – dodał.

[button link=”http://petronews.pl/biegali-po-grodzkiej-z-siekiera/” target=”new” color=”#e41111″]Biegali po Grodzkiej. Z siekierą…[/button]

Jak już pisaliśmy, zatrzymani to mieszkańcy Płocka, w wieku 34 i 18 lat. Podczas zatrzymania nie mieli już przy sobie niebezpiecznych narzędzi.

– 30 marca zatrzymani zostali przesłuchani i usłyszeli zarzut pobicia z użyciem niebezpiecznych przedmiotów, za co grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni nie przyznali się do winy. Po przesłuchaniu zostali doprowadzeni do Sądu Rejonowego w Płocku, który zastosował wobec nich tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy – wyjaśnia rzecznik płockiej policji.