REKLAMA

Po włamaniach w Gulczewie dodatkowe patrole i prewencja

REKLAMA

Na początku czerwca doszło do pierwszych włamań do domów w Gulczewie koło Płocka. Z relacji mieszkańców wynika, że złodzieje najpierw wpuszczali gaz, aby uśpić czujność domowników, a następnie grabili cały majątek. Policja informuje, że podjęła intensywne czynności w tej sprawie.

Na osiedlu Nowe Gulczewo doszło już do dwóch włamaniach i trzech usiłowaniach włamu. W płockiej komendzie już po pierwszych zdarzeniach, na początku czerwca powołano specjalną grupę dochodzeniowo-śledczą. W skład tej grupy wchodzą policjanci z komisariatu na Podolszycach oraz funkcjonariusze z komendy miejskiej. – Funkcjonariusze prowadzą intensywne czynności, w tym operacyjne, ukierunkowane na ustalenie i zatrzymanie sprawców włamań i kradzieży – informuje Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

W rejonie osiedla pojawiły się też dodatkowe patrole – w tym także patrole operacyjne. Dodatkowo dzielnicowy prowadzi ustalenia rozmawiając z mieszkańcami.Na antenie płockich rozgłośni radiowych wyemitowana została audycja, której tematem było m.in. zabezpieczenie mienia. W ramach działań profilaktycznych funkcjonariusze informują mieszkańców o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa i możliwości zabezpieczenia swojego dobytku.

Policja zapewnia, że prowadzone są intensywne prace nad ustaleniem i złapaniem włamywaczy. Funkcjonariusze sprawdzają każdą uzyskaną informację i proszą o kontakt wszystkich, którzy mogą pomóc im w tej sprawie. Informacje można przekazywać też anonimowo pod numerem tel. 24 266 16 70 lub 997.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU