REKLAMA

Po spotkaniu z Michnikiem – są zatrzymani, sprawcy grożą 3 lata

REKLAMA

Policja zatrzymała sprawcę zdarzenia, do którego doszło 14 marca podczas spotkania z Adamem Michnikiem w Płocku. Przypomnijmy, że wśród publiczności wrzucono dymiącą racę. Zatrzymano również siedem innych osób, zakłócających to spotkanie.

Przypomnijmy, że 14 marca w sali płockiego Spółdzielczego Domu Kultury odbywało się spotkanie z Adamem Michnikiem, zaproszonym przez Komitet Obrony Demokracji w Płocku oraz płocki oddział Gazety Wyborczej.

– Podczas spotkania z Adamem Michnikiem, doszło do odpalenia świecy dymnej – mówi Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – W wyniku zdarzenia, nikt nie doznał obrażeń ciała i, po wywietrzeniu sali, spotkanie było kontynuowane. Sprawca zdarzenia został zatrzymany przez patrol policji, odpowie za spowodowanie zagrożenia dla życia i zdrowia osób – wyjaśnia rzecznik.

Za to przestępstwo w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jak informuje Krzysztof Piasek, policjanci zatrzymali również 7 osób, które są sprawcami wykroczenia określonego w art. 51 kodeksu wykroczeń, tj. zakłócanie spokoju i porządku publicznego.[button link=”http://forum.petronews.pl/viewtopic.php?f=18&p=9#p9″ size=”medium” target=”new” color=”blue”]Temat Na Forum Płock oraz Film z zajścia[/button]

Krzyki i dym podczas spotkania z Adamem Michnikiem w Płocku

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 4

 1. Marcin Dąbrowski says:

  Lepiej się zastanówmy co zrobić, żeby wyrok dla tych ludzi był jak najbardziej ładgodny, a najlepiej uniewinniający.

 2. Wiki says:

  Płock odegrał olbrzymią rolę w zatrzymaniu bolszewii-gangreny idącej na Warszawę w sierpniu 1920 r., za co został odznaczony przez Marsz. Piłsudskiego.
  A teraz Płock PONOWNIE stanął na wysokości zadania. BRAVO !!

  Na marginesie: Drodzy Rodacy i Patrioci ! Za 3 (już) lata będziemy świętować 100 (SETNĄ !!!) Rocznicę Zwycięstwa na bolszewią pod Warszawą w sierpniu 1920 r. Taka Rocznica zdarza się….rzadko.
  Od kilku lat Towarzystwo Patriotyczne Jana Pietrzaka walczy z HGW i post-bolszewickimi władzami Warszawy o lokalizację budowy ŁUKU TRIUMFALNEGO Zwycięstwa nad bolszewią 1920 r.
  Zostało mało czasu, a neo-bolszewicy z PO wraz z HGW nadal nie wyrażają zgody na budowę takiego Pomnika !!! Czy to sobie wyobrażacie???? 3 lata to bardzo mało na załatwienie wszystkich pozwoleń, projektu architektonicznego, nie mówiąc o samej budowie…
  Wesprzyjmy Pana Jana Pietrzaka w tym wspaniałym dziele, ślijmy listy/mejle do HGW wyrażając protest, oburzenie oraz wsparcie dla Pana Jana i jego Idei.
  Pamiętajcie o tym !!!!

 3. Waldek says:

  Znam tych towarzyszy z tej spółdzielni mieszkaniowej, której podlega ten dom „kultury”. Komuch na komuchu (jak zresztą w 99% wszystkich innych spółdzielni mieszkaniowych w Polsce).
  Może budzić nadzieję, że wykurzono z Płocka tego wirusa zaczadzającego i zasmradzającego od kilkudziesięciu lat powietrze w Polsce.
  Brawo Młodzież w Płocku !!!!
  Może coś jeszcze z tego miasta będzie….mam głęboką nadzieję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU