REKLAMA

Po raz 9. upamiętniają wiernego kibica piłki ręcznej

REKLAMA

Po raz 9. przyjaciele Tomka Kaszanka zorganizowali turniej piłki ręcznej na jego cześć. Zmarły kibic Wisły nadal scala uczestników, chociaż od jego śmierci minęło już blisko 12 lat.

16 i 17 czerwca w Płocku odbywa się IX Turniej Piłki Ręcznej Kibiców im. Tomka Kaszanka.

– Turniej jest organizowany ku pamięci naszego Kolegi, wiernego kibica Wisły, który odszedł od nas blisko 12 lat temu w wyniku tragicznego wypadku – mówi Krzysztof Jarosz z Płockiego Stowarzyszenia Sympatyków Piłki Ręcznej. – Stąd właśnie jego imieniem nazwaliśmy kibicowskie rozgrywki. Areną sportowych zmagań płockich fanów jest tym razem popularna „Siedemdziesiątka” – wyjaśnia.

W tym roku w turnieju gra pięć zespołów męskich (w sobotę) oraz pięć dziecięcych, które wystąpią w niedzielę. W sobotę mecz pokazowy zagrały płockie oldboyki Bad Girls Płock – Amatorska Drużyna Piłki Ręcznej.Podczas turnieju przeprowadzana jest też zbiórka środków, z której dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację pana Jerzego Kurpa. – Część z nich już mamy, ponieważ przeznaczyliśmy wpisowe uczestników na ten szczytny cel – tłumaczy Krzysztof Jarosz.

Po sobotniej części turnieju, uczestnicy udali się na cmentarz komunalny, gdzie złożyli kwiaty na grobie Tomka Kaszanka, a także na cmentarz na Radziwiu, gdzie spoczywa drugi z kibiców, również Tomek. Tradycyjnie po turnieju uczestnicy spotkają się także przy grillu i muzyce.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. nobody says:

    odmieniajcie prawidłowo nazwisko–nie Kaszanka a Kaszanek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU