Po raz 23. serca zagrają w orkiestrze

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Przed nami 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab przy Młodzieżowym Domu Kultury im. Króla Maciusia I działa już pełną parą. Tworzą się listy wolontariuszy, których w tym roku będzie aż czterystu pięćdziesięciu.

– Lubię pomagać. W finale orkiestry biorę udział po raz siódmy – mówił nam spotkany w MDK-u Sylwester Suchodolski, wolontariusz. – To nic, że czasami na początku jest zimno, ale później już jest super, bo przecież serce grzeje – uśmiechał się.

W Płocku orkiestra „zagra” w galeriach handlowych, płockim ogrodzie zoologicznym oraz w MDK-u przy ulicy Tumskiej 9. Poza tym, wolontariuszy będzie można spotkać w całym mieście. Oprócz dzieci i młodzieży, na rzecz akcji będą kwestować także znani płocczanie.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez fundację o tej samej nazwie. Odbywa się już tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia od 23 lat. Tego dnia blisko 120 tysięcy wolontariuszy wychodzi na ulice miast i miasteczek, aby zbierać pieniądze. Następnie rozliczane są one w sztabach, których w całej Polsce, i nie tylko, tworzy się około 1700. Tradycją też już stało się, że wszyscy, którzy biorą udział w akcji zapraszani są na happening zatytułowany „Światełko do nieba”. Dotychczas odbyły się 22 finały WOŚP, na których łącznie zebrano kwotę 590 milionów złotych. Przekazano ją w całości na wsparcie polskiej medycyny. Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mają rokrocznie swoje hasła. Najbliższy – czyli ten, który odbędzie się 11 stycznia 2015 roku, będzie przebiegał pod hasłem: „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej dla seniorów”.

W Płocku sztab WOŚP  pracuje już pełną parą, o czym mogliśmy przekonać się wczoraj, odwiedzając płocki MDK. Litosławę Koper, szefową sztabu, zastaliśmy nad wielkim zeszytem zapisanym notatkami i nazwiskami. – W zeszłym roku pobiliśmy rekord, w tym roku chcielibyśmy go powtórzyć, albo jak się uda, poprawić go – tłumaczyła nam. – Ale najważniejsze jest dla nas to, że możemy pomóc, jak tylko się da. Cieszy nas, że przyłącza się do nas mnóstwo dzieci i młodzieży – mówiła.

Jak co roku, w Płocku nie zabraknie również licytacji internetowych. Wszyscy chętni do włączenia się do akcji mogą przekazywać cenne przedmioty, które będą wystawione na Allegro. Wszyscy, którzy chcą „zagrać” w największej orkiestrze świata, organizatorzy proszą o kontakt osobisty od poniedziałku do piątku w godz. 10-16, lub telefoniczny pod numerem: 24 364 77 14.

Szefową sztabu, jak już wspomnieliśmy, jest Litosława Koper, z którą możecie się skontaktować pod numerem tel. 602-122-542, a koordynatorem finału WOŚP jest Inga Kujawa-Zawadzka, do której również podajemy numer tel.: 608-504-891.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji