REKLAMA

Po likwidacji punktu odbioru odpadów, na Radziwiu powstało nielegalne wysypisko [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Na osiedlu Radziwie zlikwidowano punkt selektywnej zbiórki odpadów. Mieszkańcy odpady musieliby zawieźć śmieci do Kobiernik, zamiast tego ktoś wolał porzucić je na nielegalnym wysypisku.

1 lipca przestał istnieć na Radziwiu Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Osoby, które nie wiedziały, że ten punkt został zlikwidowany i przywiozły do niego posegregowane odpady, nie dowiozły ich do Kobiernik, tylko utworzyły nowe wysypisko śmieci.

PowiązaneTematy

– Teraz te śmieci, zgodnie z przepisami, będą musieli usunąć na własny koszt właściciele działek, na których zostały one porzucone. Teren nowego wysypiska śmieci objęliśmy już częstszymi kontrolami, jak również uruchomiliśmy w kilku miejscach fotopułapki – informuje st. insp. Jolanta Głowacka, rzecznik prasowa Straży Miejskiej w Płocku.Straż miejska zapowiedziała, że po ujawnieniu sprawców porzucenia odpadów, będzie kierować sprawy do sądu.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 9

 1. Czysty says:

  Które przepisy mówią że nie może być punktu selektywnej zbiórki na Radziwiu. Już same budynki tam stojące są gruzowiskiem

 2. Brawo says:

  Wielkie brawa za głupotę! Nie dość że zlikwidowali miejsce selektywnej zbiórki odpadów także odpadów budowlanych to jeszcze wymyślili że za drugi worek typu Bigbag trzeba zapłacić ponad 500zł a wcześniej był w gratisie bo i tak płacisz za śmieci. Więc brawo, przynajmniej miejszczaki mają co robić 👎

 3. bleeeee says:

  Sprawdź, sprawdź, która to władza podpisywała umowy z Unią, zobowiązujące Polskę do dostosowania przepisów unijnych i polskiej ustawy śmieciowej do 2020 r. Po drugie czy ta ustawa pozwala wyrzucać śmieci na trawnik??? Chyba, że w Warszawie u czaskoskiego. A po trzecie jak nie rudy kaszub, to może być przygłupia roz(spurek), albo jachyra. To twoi idole z odmóżdzonej przez tefałen sekty.

  • cris says:

   no ale teraz mamy świetny rząd i jakoś nic, totalnie nic nie robią w temacie odpadów

   Ale cóż, zakochanym w PIS nie przetłumaczysz :)

   • Karola says:

    Odpadami zajmują się samorządy. Jak sama nazwa mówi sami rządzą. U nas jak w większości miast jest PO i PSL. Do nich z pretensjami.

 4. bleeeee says:

  To własnie wyborcy PO i metoda na czaskoskiego: śmieci do lasu, guano do Wisły.

  • gość says:

   niech sprawdzę – która włądza wprowadziłą ustawę śmieciową? a nie – zapomniałem o przekazie tysiąclecia – to wina Tuska

   • XP says:

    Czyli jesli w pracy szef (UE) wprowadzi centralną śmietniczkę, to ty (PL) nie podporządkujesz się bo nie chcesz pracować?
    Ale z tego jasno wynika, że dawno jak inne mądre kraje powinnismy z UE czmychać lub nigdy tam nie przystępować.
    Po co nam UE która bierze od nas kasę, aby potem z oporami nam ją podarować?

 5. gość says:

  kultura w narodzie. tylko, żeby pińcet plus nie zabrali, ale śmieci potem do lasu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU